Windows 10 mavi ekran sorunu

Furkan190

Decapat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Birkaç gün önce bir konu daha açmıştım. Çözdüğümü sanıyordum ama bugün tekrar mavi ekran verdi. Kodu hatırlamıyorum ama dump dosyası şu. Yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Easy Anti-Cheat'i kaldırın.
  • Ağ sürücünüzü güncelleyin. Ek bir Wi-Fi adaptörü kullanıyorsanız donanım kimliği ile sürücüyü bulabilirsiniz.
  • DDU ile ekran kartı sürücünüzü kaldırın, WHQL sertifikalı güncel bir sürüm kurun.
  • Ayrıca beta sürümü BIOS kullanmayın. 3.1 sürümüne geçin.

• Easy Anti-Cheat'i kaldırın.
  • Ağ sürücünüzü güncelleyin. Ek bir Wi-Fi adaptörü kullanıyorsanız donanım kimliği ile sürücüyü bulabilirsiniz.
  • DDU ile ekran kartı sürücünüzü kaldırın, WHQL sertifikalı güncel bir sürüm kurun.
  • Ayrıca beta sürümü BIOS kullanmayın. 3.1 sürümüne geçin.

Hocam Easy Anti-Cheat programını nasıl kaldırabilirim program ekle kaldırda gözükmüyor.

Easy Anti-Cheat kullanan oyunun klasörüne gidin, orada EasyAntiCheat adında klasör olması lazım. Ondaki EasyAntiCheat_Setup.exe dosyasından kaldırabilirsiniz.
Teşekkür ederim hocam kaldırdım. Basamakların hepsini uyguladım bakalım tekrar böyle bir hata verecekmi.

Önceki konunuzda yine mavi ekran verdiği için dosyaları paylaşmışsınız. Ama son mesaj yine sizin mesajınız olduğundan bildirim gelmemiş. Bu mesajımdan sonra mesaj yazmayın. Birkaç gün durumu gözleyin, mavi ekran alırsanız bu mesajımdan sonra dosyaları bırakın. Mesaj yazıp düzenleme veya ekleme yapmış olursanız bu konudan herhangi bir mesajıma beğeni bırakabilirsiniz. Zaten beğeni var ise beğeniyi geri çekip tekrar beğenebilirsiniz. Beğeni bildirimine bakıp konuya dönerim.

• Bu sefer Easy Anti-Cheat yanında BattlEye'ı da kaldırın.
  • Memtest86 ile belleklerinizi test edin XMP kapalı ve açık olacak şekilde. Hata çıkarsa bildirin.

• Bu sefer easy anti-cheat yanında BattlEye'ı da kaldırın.
  • Memtest86 ile belleklerinizi test edin XMP kapalı ve açık olacak şekilde. Hata çıkarsa bildirin.

Hocam şimdi RAM testini başlattım lakin kafamda takılan 2 tane soru var eğer sorun ramdeyse RAM'i değiştirmemmi gerekiyor diğer soru ise sorun anti cheatten ise Easy Anti-Cheat üzerinden 5 tane oyun oynuyorum easy anti cehati kaldırdıktan sonra oyunlara giremiyorum bunun için bir alternatif var mı yoksa anti cheati bir daha kurmamalı oyunlara bir daha girmemelimiyim?

RAM'den ise değişim yapmanız lazım veya XMP kapalı olarak sıkıntı çıkarmıyorsa XMP kapalı kullanmanız lazım.
Temel olarak Easy Anti-Cheat'in sebep olduğunu sanmıyorum. Oyunda RAM yüzünden bir sıkıntı oluyor olabilir. Bildiğiniz üzere oyunlarda RAM'e yük biniyor. Hile koruması olmayan ama iyi yük bindiren bir oyunda test yapabilirsiniz Easy Anti-Cheat mi sebep oluyor diye.

Geri
Yukarı