Çözüldü Windows 10 Mavi Ekran ve Crash Hataları

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MustafaSargin

Hectopat
Daha fazla  
Her gün oynadığım her türlü oyunda oyunlar crash veriyor, setuplar crash veriyor, Chrome crash veriyor ve bilgisayar 4-5 kere farklı farklı hatalarla mavi ekran veriyor.

Sistem özelliklerim:
  • i7 4770k 3.4 GHz
  • 16GB DDR3 RAM
  • Gigabyte Windforce GTX1060 6gb
  • Asus H81M Plus
  • Windows 10
Bu bilgisayarı ilk aldığımdan beri oluyor 2013'de almıştım. Ekran kartı, anakart ve HDD değiştirdim hala düzelmedi. Son günlerde de çok artınca artık dayanamadım. Lütfen yardım edin bana.

Olay görüntüleyicisinden hata listesini atıyorum: hata, hata2

Çözüm
Minidump dosyasını Windows'un kurulu olmadığı bir disk bölümüne atın, orada arşivleyin.
Tamam bu şekilde oldu. Minidump dosyası
Güç kaynağını aldım ve 2 RAM'i çıkardım. Şu anlık sorun çözüldü bu sorunu yaşayan arkadaşlara tavsiyem güç kaynağı alın, RAM soketlerini ve RAM'leri kontrol edin. Temiz bir format atın sorun çözülecektir.
Format atmanı tavsiye ederim. Windows kurulumu sırasında hata oluşmuş olabilir. Yüksek ihtimalle güç kaynağı sistemi besleyemiyordur veya güç kaynağı ile ilgili bir arıza vardır. Bende de aynısı vardı, güç kaynağı değiştirdim sorun düzeldi.

Format atmanı tavsiye ederim. Windows kurulumu sırasında hata oluşmuş olabilir. Yüksek ihtimalle güç kaynağı sistemi besleyemiyordur veya güç kaynağı ile ilgili bir arıza vardır. Bende de aynısı vardı, güç kaynağı değiştirdim sorun düzeldi.

2013'den beri defalarca format attım ama güç kaynağı bakacağım teşekkürler.

Rica ederim. Dediğim gibi %90 ihtimalle güç kaynağı ile alakalı marka ve özelliklerini belirtir misiniz?
2013'de aldığım zamanki güç kaynağı hiç değiştirmedim. Markasını ve özelliklerini bilmiyorum o yüzden. Kasayı da az önce açmaya çalıştım ama açamadım. Sizce kaç watt alsam yeterli olur? 600w güç kaynağı hadron Bu sistemimle düzgün çalışır mı?

Mavi erkan hatasını bugüne kadar format atarak çözebilen pek görmedim. Minidump paylaşın.

Mavi erkan hatasını bugüne kadar format atarak çözebilen pek görmedim. Minidump paylaşın.

Recep Bey, Minidump klasorü içindeki dosyayı RAR'a sıkıştıramıyorum veya upload edemiyorum. Erişim engellendi diye bir hata veriyor.

Oynadığın oyunların hepsi online oyun mu? Eğer internet olmadan oynayabileceğin bir oyun varsa tüm ağ bağdaştırıcılarını aygıt yöneticisinden devre dışı bırak ve oyun oynamaya çalış. Hataları kontrol ettiğimde çoğunlukla ağ ile ilgili hatalar var.
376570

Şuradaki tüm ağ yapılarını devre dışı bırak. Sonra internet gerektirmeyen bir oyun oynamaya çalış.
Eğer hata devam ederse yeniden başlatınca hepsi tekrar aktif olur, olmazsa sen tekrar etkinleştir dersin aynı yerden.

Recep Bey, Minidump klasorü içindeki dosyayı RAR'a sıkıştıramıyorum veya upload edemiyorum. Erişim engellendi diye bir hata veriyor.

Minidump dosyasını Windows'un kurulu olmadığı bir disk bölümüne atın, orada arşivleyin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı