Çözüldü Windows 10 mavi ekran

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

lkm13_688

Hectopat
Makaleler
1
Günaydın arkadaşlar bugün sabah Online derse girmek için bilgisayarı açtım şifreyi falan girdim sonra kahvaltı yapmaya gittim. Geri geldiğimde şifre girme yerindeydi ve mavi ekran verdiğini anladım. Sonra dersin başlamasını beklerken video izliyordum YouTube'dan. Yine mavi ekran verdi. Şimdi yine tenefüste içeriye gittim ve döndüğümde yine mavi ekran vermişti. Birden bu kadar sık olmaya başlaması şüphelendirdi. Geçen gün Memtest yaptım bir şey yok. Minidump.rar yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler.
Sistem özellikleri: i5-3570.
Turbox GT 740.
16 GB DDR3 133MHz RAM.
Anakartı bilmiyorum HP'nin stok anakartı. Bilgisayarın ismi HP Compaq Elite 8300 sff.

Son düzenleme:
Çözüm
İlk olarak BIOS güncel değil güncelleyin.
Güncellemeden önce C diskinde önemli bir şeyin varsa D diskine alıp D diskin boyutunu unutma. Çökmeler yaşayabilirsin. Bu yüzden format gerekebilir bilgin olsun.

Format sonrası Apple cihazlarını sök ve yazılımlarını kaldır. Afterburner kaldır. Vanguard kaldır.
CMD açıp chkdsk /f /r uygula. HDsentinel ile disk sağlığını kontrol et.
Verdiğiniz .exe'yi direk açıcak mıyım?
1) Klavye ve mouse aygıtlarınız dahil tüm USB portlarına takılı cihazları çıkartın. Sonra klavye ve mouse aygıtlarınızı başka bir USB portuna takarak kullanın.

2) MSI Afterburner kaldırın.

3) Apple ile alakalı yazılımları kaldırın. iPhone telefonu bilgisayara bağladıysanız otomatik bir biçimde driver kurmuş olabilir.

1) Klavye ve mouse aygıtlarınız dahil tüm USB portlarına takılı cihazları çıkartın. Sonra klavye ve mouse aygıtlarınızı başka bir USB portuna takarak kullanın.

2) MSI Afterburner kaldırın.

3) Apple ile alakalı yazılımları kaldırın. iPhone telefonu bilgisayara bağladıysanız otomatik bir biçimde driver kurmuş olabilir.
Hocam dediklerinizi yaptım yine mavi ekran verdi.

Güncellemeden önce C diskinde önemli bir şeyin varsa D diskine alıp D diskin boyutunu unutma. Çökmeler yaşayabilirsin. Bu yüzden format gerekebilir bilgin olsun.

Format sonrası Apple cihazlarını sök ve yazılımlarını kaldır. Afterburner kaldır. Vanguard kaldır.

Verdiğiniz .exe'yi direk açıcak mıyım?

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı