Çözüldü Windows 10 "Memory management" mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Pratzkaa

Hectopat
Daha fazla  
Bu kaçıncı mavi ekran sorunum bilmiyorum. Bu sefer bilgisayar açılırken mavi ekran hatası aldım, Memory management diye hata verdi. Minidump dosyasına bakmadan Memtest86 testi yaptım ancak bellek temiz çıktı. Tek modül 8 GB 3000MHz Crucial RAM kullanıyorum. Minidump dosyasını atıyorum. Unknown module diyor tam anlamadım ama anakartta sorun olabilir mi? RAM slotunu değiştirsem değişiklik olur mu?

Çözüm
Sıfırlamakla çözülecek bir sorun değil bu. Donanımsal bir hata kendisi. Okunan veri ile yazılan veri birbiri ile eşleşmediği için hata veriyor. Yazılan veri sonradan bozulduğu için.
Buradaki hata donanımsal değil de direkt olarak erişim istenen dosyanın bozuk olmasıyla da gerçekleşebilir mi? Sistemi sıfırlasam sorunun çözülme ihtimali var mı?
Mavi ekran sorununuz çözüldü mü? Çözülmediyse yeni dosyaları paylaşınız.
Hataya gene disk sebep olmuş.
Yakın zamanda PSU değiştirmeye çalışacağım. HDD'de sorun yok gibi geliyor bana. PSU çok eski çünkü. Ayrıca arada bir USB portlarında ve HDMI'dan gelen görüntüde de kesinti oluyor.
Hocam son zamanlarda çok fazla mavi ekran hatası alıyordum. Bugün sabah ise bilgisayar açılmadı bile. Format ekranına girdiğimde bilgisayarın HDD'yi görmediğini gördüm. Başka SATA portuna taktım, başka kablo kullandım, başka HDD'yi bağladım ama sorun çözülmedi. Bu durumda sorun PSU'da değil mi? Yeni PSU sipariş ettim de boşuna sipariş etmiş olmayayım.
Hocam son zamanlarda çok fazla mavi ekran hatası alıyordum. Bugün sabah ise bilgisayar açılmadı bile. Format ekranına girdiğimde bilgisayarın HDD'yi görmediğini gördüm. Başka SATA portuna taktım, başka kablo kullandım, başka HDD'yi bağladım ama sorun çözülmedi. Bu durumda sorun PSU'da değil mi? Yeni PSU sipariş ettim de boşuna sipariş etmiş olmayayım.

Son düzenleme:
Arkadaş bellek testi yapmış. Bir hata çıkmamış. HDD'de bir sorun yok ama hatalar HDD kaynaklı gözüküyor. SATA kablosunu değiştirmesini istedim sorun düzelmedi.
HDD'i görmemiş. Burda sorun anakart kaynaklı da olabilir ama yeniymiş sanırım.

Bu hata RAM belleklerdeki arızalardan meydana geliyor. HDD üzerinde uyarı olduğunu ve soruna sebep olabileceğini kabul ediyorum ama genel olarak RAM kaynaklı, siz de biliyorsunuzdur.
@Assecreed hocam yorumunuz nedir?
Dostum MemTest86 ile RAM taraması yapmanı rica etsem?
Güç kaynağını değiştirdikten sonra bir daha mavi ekran yemedim. Sorun çözüldü yani. Yine de teşekkür ederim.

Konuyu hortlatmak gibi olacak ama bende de mavi ekran sorunu oluyor, MEMORY_MANAGEMENT RAM'ler zaten uyumsuz onu biliyorum ama sadece RAM'den kaynaklı bir sorun mu bilmiyorum 3 gündür sürekli mavi ekran alıyorum. Yeni klasör.rar

Yeni konular

Geri
Yukarı