Windows 10 Metin2 Kasma ve Harici Ekran Kartı Sorunu

AlphaMale

Decapat
Windows 10 kullanıcısıyım ve formattan önce gayet sorunsuz bir şekilde Metin2 oyununu oynayabiliyordum. SSD alıp, format attıktan sonra bütün driverları yüklememe rağmen oyunumda FPS dropları yaşıyorum, oynanacak gibi değil. Kimsenin olmadığı yerde bile fan sesim yükselip oyunu kastırıyor. Oyunu oynarken dikkat ettiğim hususlardan birisi ise Görev Yöneticisin'den bakarken güç kullanımının çok yüksek olması. Lütfen bu konuda yardımcı olur musunuz? Şimdiden teşekkür ederim.

Dipnot: Intel ekran kartı sürücüm en son versiyonda da kastırdığı için 2015 versiyonunu denemek istedim, ondan eski. Hiçbir şekilde harici ekran kartımdan açamadığımı da iletmek isterim.

Sistem Bilgilerim :

369598

369601

NVDIA harici GPU ve Intel dahili GPU'ları bir arada kullanan sistemler için çok anlaşılır ve sade bir dille anlatılmış rehber videosu aşağıda mevcut.
Manuel olarak ekleme işlemi yapıldığı halde oyun içerisinde drop yiyorsanız sıcaklıklar veya arka planda gerçekleşen kaynak tüketimleri ile alakalı bir problem olabilir.

Ek olarak eski bir Metin2 oyuncusu olarak :) 1. pazar gibi bölgelerde FPS dropları yemeniz çok doğal; bunlar için dert yapıyorsanız pek bir çaresi yok. Kalabalık bölgelerde FPS dropları kaçınılmaz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

NVDIA harici GPU ve Intel dahili GPU'ları bir arada kullanan sistemler için çok anlaşılır ve sade bir dille anlatılmış rehber videosu aşağıda mevcut.
Manuel olarak ekleme işlemi yapıldığı halde oyun içerisinde drop yiyorsanız sıcaklıklar veya arka planda gerçekleşen kaynak tüketimleri ile alakalı bir problem olabilir.

Ek olarak eski bir Metin2 oyuncusu olarak :) 1. pazar gibi bölgelerde FPS dropları yemeniz çok doğal; bunlar için dert yapıyorsanız pek bir çaresi yok. Kalabalık bölgelerde FPS dropları kaçınılmaz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İyi günler,
Ben de FX8300, R9 285 OC mevcut. Metin2 oyununu arka planda bekletip başka bir işle ilgilendiğim zaman bilgisayar donuyor, reset atmak zorunda kalıyorum. Bazen sesli donmalar da oluyor. Bu sorun sadece Metin2' de var. Çözümünü bir türlü bulamadım. Sizin bu sorun hakkında bilginiz var mı? Teşekkürler.

Geri
Yukarı