Windows 10 Microsoft Hesabı Parolanız Değişmiş Olabilir Hatası

siresatt

Hectopat
Arkadaşlar merhaba bu sorunu ara ara yaşıyordum mail geliyordu hesabınızı düzeltin diye parolanız değişmiş olabilir diye ancak giriyordum parolam aynı sadece çıkış yapılmış gibi oluyordu. Hesap etkinliklerine bakınca şöyle bir manzara var; Malezya'dan sürekli girilmeye çalışılıyor ancak yanlış parola girmesine rağmen benim hesabımdan çıkış yapılıyor, bilgisayarı başlattığımda oturumun kullanıcı şifresi yanlış diyor halbuki bilgisayarda şifre yok. Mailimde iki aşamalı koruma mevcut mailime ya da telefonuma kod gidiyor. Cihazlarda tek benim cihazım mevcut o Malezya'lı her kimse giremiyor hesaba ancak sinir bozucu şeylere sebep oluyor.🤬 Bu sorunu nasıl aşabilirim?

Dosya Ekleri

• out.PNG
    out.PNG
    16,4 KB · Görüntüleme: 62
Bu sorunu aşabilme gibi bir şansınız malesef yok. Sadece 2 adımlı güvenlik ayarlarınızı açtığınızdan emin olun ve belli aralıklarla güvenlik amacıyla şifrenizi değiştirin.

Siber saldırılara uğrayan ve bilgi sızdırılan sitelerden kullanıcılara ait e-posta bilgileri gibi bilgileri alarak bu tarz denemeler yapıyorlar, hatta otomatik olarak programlanmış yazılımlar tarafından bile yapılıyor olabilir.

Telefon doğrulama ve microsoft authenticator'u telefonunuza indirip mutlaka kullanın.

Şüpheli girişlere bu ben değilim seçeneği bile yok ne saçma şey bu?
Aslında her girişin en sağ tarafında bu giriş denemesi size ait değil mi? diye bir soru oluyor ve tıkladığınızda da sadece "eşitleme ve giriş başarısız olduğu için telaşlanmanıza gerek yok" vs. gibi bir şey diyor. Herhangi engelleme vb. bir şey yapmıyorlar :/ Normalde olduğunuz yerden başka bir yerde giriş yapılmaya çalıştığında da sistem sanırım şüpheli giriş denemesi olarak direkt görüyor.

Onlar otomatik engellese bile bilgisayarı her açtığımda Microsoft hesabıma giriş yapmak zorunda kalıyorum. Başka oturum da yok bilgisayarda yönetici hesabıyım zaten.

Onlar otomatik engellese bile bilgisayarı her açtığımda Microsoft hesabıma giriş yapmak zorunda kalıyorum. Başka oturum da yok bilgisayarda yönetici hesabıyım zaten.
Acaba tarayıcınızın ayarlarında her çıkış yaptığımda girişleri ve çerezleri sil gibi bir ayarı açmış olabilir misiniz? Browser'ınızdan da kaynaklanıyor olabilir bu durum.

Geri
Yukarı