Windows 10 OEM Key ""şifreniz değişmiş olabilir" mesajı

sinan yaman

Hectopat
Windows 10 OEM Key satın alıp kullanıyorum 5-6 yıldır. OEM Key kullandığım bilgisayarların bazılarını sattım donanım güncelleme için. Şimdiki bilgisayarımdada kullanıyorum (internette satılanlardan) herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Sadece sistemin kendi e-posta programına eski Hotmail hesabıma girerken veya bilgisayırımda harddisk formatlayıp temiz kurulum yapmaya çalışırken "şifreniz değişmiş olabilir" gibi mesajlar geliyor ve defalarca şifremi kabul etmeyip yeniden soruyor. Hatta telefon numarama mesaj atarak kontrol ediyor. Son formattan sonra kurulumda OEM Key girmeden Windows 10 kurdum. Ayarlardan yaptığım kontrolde yerel hesap olarak gözüküyor. Windows dijital olarak etkinleştirildi diyor. Windows güvenliği hesap korumasına girdiğimde ise, ünlem işaretli amblem ve "arttırılmış güvenlik ve diğer avantajlar için Microsoft ile oturum açın" diyor. Ben ise Windows'un kontrollerinden tedirgin oluyorum. Hatalı bir giriş yapıp Windows Key'imi de kaybetmek veya korsana düşürmek istemiyorum. Microsoft oturumu açmasam ne olur? Yani böyle kullanmaya devam etsem bir sıkıntı olur mu? Şimdiden teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı