Windows 10 modlanmış ISO önerisi

HalilGuy

Decapat
Windows 10 modlanmis superlite gibi performansi arttiran ISO dosyasi var mi? Onerebileceginiz, ama Home Single Language surumunu istiyorum Key'i var da bende.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim önerim performans için düşük donanım sistemlere Linux kurulması. İlla Windows olacak derseniz de LTSB 2016 (1607) kurup OOSU10 ve WPD Portable ayarlarını yaparsanız ardından da kullanmayacağınız servisleri kapatırsanız zaten gayet iyi performans alırsınız.

Örneğin kendi kullandığım sistemin özellikleri:
Celeron N3060, 2GB RAM, 240GB SSD, 500GB HDD. MX Linux kullanıyorum ve herhangi bir yavaşlık hissetmiyorum. Hatta Linux'tan masaüstü Windows 10 21H1'e döndüğümde i5 7500 işlemcime rağmen fare kasıyor gibi hissediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güvenlik açısından tehlikeli. İçerisine virüs eklemiş olabilirler.
Virüsten ziyade modlanmış ISO'larda çoğu sistem dosyası Windows izin vermediği halde farklı yollarla pasif hale getiriliyor ya da siliniyor. O yüzden hiç ummadığın yerden saçma hatalar alabiliyorsun ya da senin ihtiyacın olabilecek şeyler kaldırılmış oluyor. Atıyorum yazıcı kullanacaksın ama adam tüm yazıcı ile alakalı servisleri silmiş, bluetooh'a ihtiyacın oluyor o da aynı şekilde silinmiş oluyor. Bu tarz ISO'lar sadece tarayıcıda gezmek ve oyun oynamak amaçlı yapılmış normal kullanıcının işine yaramaz.

Windows 10 modlanmis superlite gibi performansi arttiran ISO dosyasi var mi? Onerebileceginiz, ama Home Single Language surumunu istiyorum Key'i var da bende.

Ben kendin yapmanı öneririm çok zor değil NTLite gibi programlar var.
Single Language bulabilceğini sanmıyorum ama Aero 10 ve Aero8 (Aero10 Windows 10 tabanlı Aero8 Windows 8 tabanlı)diye bir sürüm var Aero arayüzü var (Enterprise LTSC Sürümünü kullanıyor deneme süresi dolduğunda CMD'yi açıp "slmgr -rearm" yazıp entera bas bunu sanırım 3 kere yapabilirsin diye hatırlıyorum).
Aero10:Aero10 by RedEyeComputing : RedEyeComputing and AO554 : Free Download, Borrow, and Streaming : Internet Archive
Aero8:Aero8 x64 : RedEyeComputing and AO554 : Free Download, Borrow, and Streaming : Internet Archive
Kuracaksan kurduktan sonra sistemi virus taramasıyla taramanı öneririm güvenlik için.
YouTube'dan sürümün nasıl olduğunu görebilirsin.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı