Windows 10 nasıl kuruldu?

Hocam hevesinizi kırmak istemiyorum ama Technopat Sosyal'deki herkesi toplasak bile 2-3 yıl net sürer ancak dediğim gibi eğer bilginiz varsa yaparsanız yapınca haber verin direk kuracağım.

İlk önce ben bir deneme yapacağım 10-9 sene bu işletim sistemini bitirdikten sonra bu işletim sistemine bir oyun indireceğim ( ee işletim sistemimi destekler mi bilmem ) neyse oyuna girip bakacağım eğer 100, 200, 300 400 ya da 900 ya da 1.000 üstüne FPS çıkıyorsa işlem tamamdır.

İnanmaya devam. 👍 Darwin'in unix-like olduğunu öğrenince yine inanırsın. 👍

Tamam abi baktımda yanlış hatırlıyor muşum wikiye baktım biraz önce emin olmak için düzeltme için sağ ol.
A

İlk önce ben bir deneme yapacağım 10-9 sene bu işletim sistemini bitirdikten sonra bu işletim sistemine bir oyun indireceğim ( ee işletim sistemimi destekler mi bilmem ) neyse oyuna girip bakacağım eğer 100, 200, 300 400 ya da 900 ya da 1.000 üstüne FPS çıkıyorsa işlem tamamdır.

Abi her şeyini sen mi yapacaksın aslında gidip Linux Kernel'i üzerinden yapsan işin çoğu zaten hazır.

Şirketler farklı yönlere yöneldiğinden ötürü ben kimsenin galip geldiğini düşünmüyorum açıkçası. Mesela o dönem Microsoft ve Apple yazılımı hazırlayıp kendi bilgisayarlarında kullanmaları için bilgisayar şirketlerine satmıyordu. Bizzat kendileri de bilgisayar yapıp birlikte piyasaya sürüyorlardı. Zamanla Microsoft bu politikadan uzaklaşıp sadece Windows'u hazırlayıp sattı ve bilgisayar üretmedi. Apple da malum zaten. iPod'ları çıkardıktan sonra mobil dünya oluştu, o yöne doğru bir evriliş başladı.
-80'lerin başlarında Microsoft, IBM'e MS-DOS'u lisanslıyordu, PC projesinde kullanılması amacıyla. Hatta DOS 1.25'ten sonra IBM dışındaki şirketlere de lisanslamaya başladı.

-Apple ile Microsoft'un birlikte sürdüğü bir model yok.

-Zamanla Microsoft hazır bilgisayar üretti, adına da Surface dedi.

Hem abi Linux'ta Gaming için çok iyi bir temel var sadece kerneli özelleştirip daha iyi yapabilirsin bir şekilde.

Tamam dediğini yapacağım Linux'ta kendi işletim sistemimim kurupdaha iyi performanslar çıkaracağım kendi işletim sisteminin ismini buldum ama çalarlar diye söylemiyeceğim.

Geri
Yukarı