Windows 10 nasıl kurulur?

whisper21

Hectopat
Mavı ekran hatası alıyordum. Kendim Windows'un ustune Windows kurarak hallettim. Fakat ben bölümlenmesini tamamen silinmesini ve ona göre bölümlere ayrılarak formatlama ıstıyorum sıfırdan. Bu sekılde kullanmalı mıyım yoksa servise vermeli miyim?

Hem Windows 10 hem de sürücü kurma rehberi:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Mavi ekran hatanızın Minidump dosyasını alıp Technopat Sosyal'de konu açabilirdiniz.

Hem Windows 10 hem de sürücü kurma rehberi:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Mavi ekran hatanızın Minidump dosyasını alıp Technopat Sosyal'de konu açabilirdiniz.
Bölümlendirme nasıl yapılıyor onu bilmiyom.pc yi kasadan kapadığımda olmuştu

Anladığım kadarıyla diskinizdeki bütün bölümleri silip (hâliyle verileri de silip) tertemiz bir kurulum yapmak istiyorsunuz.

3:48'deki ekrana geldiğiniz zaman bütün bölümlerin üzerine tıklayıp alttaki seçeneklerden "Sil"e basın. Sadece "Ayrılmamış alan" kaldığı zaman "Yeni" seçeneğine basın ve ne kadar boyut ayırmak istiyorsanız MB cinsinden istediğiniz boyutu girin ve "Uygula"ya basın. Ardından çıkan uyarıya "Tamam" deyin. Tek bir bölüm oluşturmak istiyorsanız herhangi bir değer girmeden direkt "Uygula"ya basın.

Tertemiz yeni bölüm oluşmuş olacak.

Anladığım kadarıyla diskinizdeki bütün bölümleri silip (hâliyle verileri de silip) tertemiz bir kurulum yapmak istiyorsunuz.

3:48'deki ekrana geldiğiniz zaman bütün bölümlerin üzerine tıklayıp alttaki seçeneklerden "Sil"e basın. Sadece "Ayrılmamış alan" kaldığı zaman "Yeni" seçeneğine basın ve ne kadar boyut ayırmak istiyorsanız MB cinsinden istediğiniz boyutu girin ve "Uygula"ya basın. Ardından çıkan uyarıya "Tamam" deyin. Tek bir bölüm oluşturmak istiyorsanız herhangi bir değer girmeden direkt "Uygula"ya basın.

Tertemiz yeni bölüm oluşmuş olacak.

Temiz kurulum yapmadım sistem üzerine kurdum. Ne gibi sorun olur tek alan mı öneriyorsunuz? Birden fazla alanla farkı nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Temiz kurulum yapmadım, sistem üzerine kurdum. Ne gibi sorun olur?
Eski kurulumdaki önyükleme ve kurtarma bölümleri silinmeyeceğinden ve bu bölümlerde sorunlar varsa sistem açılırken veya kurtarma yaparken sorun yaşayabilirsiniz. Ayrıca eski kurulumdan kalan dosyalar silinmez ve Windows.old adlı klasöre taşınır, sistemde bir zararlı varsa bu zararlı da o klasöre taşınabilir.

Tek alan mı öneriyorsunuz? Birden fazla alanla farkı nedir?
Bir bölüme Windows ve programlar, diğer bölüme kişisel dosyalarımı atayım gibi bir düşünceniz varsa iki bölüm de yapabilirsiniz ama ben tek bölüm yapmayı tercih ederim. Size kalmış, nasıl rahat ediyorsanız öyle yapın.

Yeni konular

Geri
Yukarı