Windows 10 nasıl silinir?

Windows 8.1'i kurarken Windows 10'nun kurulu olduğu diski veya -temiz kurulum yapmak istiyorsan- tüm diskleri silebilirsin. Bu işlemi yapmadığın takdirde Windows.old dosyası bırakabiliyor.

Silmenize gerek yok, 8'in kurulumu zaten sürücünüzü formatlayıp temizleyecektir.
8.1 kurdum memnun kaldım hafıza için siliyorum. 10'dan 8.1'e GB atılmıyor.
Windows 8.1'i kurarken Windows 10'nun kurulu olduğu diski veya -temiz kurulum yapmak istiyorsan- tüm diskleri silebilirsin. Windows.old dosyası bırakabiliyor.
Windows 10 kurulu diski biçimlendirebilirsiniz.
FreeDOS yapabilirsiniz. Ayrıca direkt 8.1'e geçerseniz otomatik olarak 10'u siler.
8.1 kurdum memnun kaldım hafıza için siliyorum. 10'dan 8.1'e GB atılmıyor.

Yeniden başlata, Shift tuşuna basılı tutarken tıklayın. Orada troubleshoot diye bir seçenek olacak. Ona basıp Advanced bölümüne girin. Ardından komut istemini açın. Komut istemine, diskpart yazın. Sonra lis dis komutunu girin ve Windows'un kurulu olduğu diski, sele dis (Windows'un yüklü olduğu disk numarası) komutuyla seçin.
Not: Yanlış anlamış olabilirim ben burada normal format atmayı gösterdim.

Disk yönetiminden ekran görüntüsü atın.
1622744565993.png
1622744566125.png

Merhaba. Windows 8.1'i ISO dosyası ile Rufus programına yazdırın. Sonra bilgisayara restart atın ya da kapatın. Açarken sizin Boot menüsüne gelen tuşa sürekli basın. Oradan UEFI: USB markanız yazana tıklayın. Sonra kurulum başlıyor da bekletecek. Sonra oraya 8.1 anahtar yazıp ileri deyin. Sözleşmeyi kabul edin. Sonra C diskini seçip biçimlendir'e basın. Windows 10 kökten silinecektir. Oradan Yeni'ye basıp Tamam deyin. C diskinizi seçip kuruluma başlayın. 8.1 kuruluma başlayacaktır. İşine yaradıysa çözüm işaretle.
Yeniden başlata, Shift tuşuna basılı tutarken tıklayın. Orada troubleshoot diye bir seçenek olacak. Ona basıp Advanced bölümüne girin. Ardından komut istemini açın. Komut istemine, diskpart yazın. Sonra lis dis komutunu girin ve Windows'un kurulu olduğu diski, sele dis (Windows'un yüklü olduğu disk numarası) komutuyla seçin.
Not: Yanlış anlamış olabilirim fakat ben burada normal format atmayı gösterdim.
Merhaba. Windows 8.1'i ISO dosyası ile Rufus programına yazdırın. Sonra bilgisayara restart atın ya da kapatın. Açarken sizin Boot menüsüne gelen tuşa sürekli basın. Oradan UEFI: USB markanız yazana tıklayın. Sonra kurulum başlıyor da bekletecek. Sonra oraya 8.1 anahtar yazıp ileri deyin. Sözleşmeyi kabul edin. Sonra C diskini seçip biçimlendir'e basın. Windows 10 kökten silinecektir. Oradan Yeni'ye basıp Tamam deyin. C diskinizi seçip kuruluma başlayın. 8.1 kuruluma başlayacaktır. İşine yaradıysa çözüm işaretle.
Eee... Benimki mantıklı değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı