Windows 10 "nihai performans" özelliği zararlı mıdır?

lepiax

Decapat
Daha fazla  
RAM
4GB RAM
Ekran kartı
Nvidia GeForce 315M
İşlemci
İntel İ3
Merhaba. Yedek bilgisayarımda nihai performans özelliğini açınca bilgisayarımda hissedilen bir hızlılık oluyor fakat çok ısınıyor. Bunun bir zararı var mıdır?

Merhaba. Yedek bilgisayarımda nihai performans özelliğini açınca bilgisayarımda hissedilen bir hızlılık oluyor fakat çok ısınıyor. Bunun bir zararı var mıdır?

Şöyle izah edebilirim yüksek güç ve performans gerektiren durumlar haricinde bunu laptoplarda pek açmanızı tavsiye etmiyorlar, çünkü parçaların bir kullanım ömrü var bunu sürekli yüksek güçte tutarsanız daha hızlı aşınacaktır ve belki 3-4 yıl daha kullanacağınız laptop belki de 6 ay bile gitmeden aşırı hantallaşacaktır. Performans ödün vermeye başlayacaktır.
Buna şöyle izah edebilirim: Aşırı ısınma ve parçaların üstünden geçen voltaj onların ömrünü bitirecektir.

Şöyle izah edebilirim yüksek güç ve performans gerektiren durumlar haricinde bunu laptoplarda pek açmanızı tavsiye etmiyorlar, çünkü parçaların bir kullanım ömrü var bunu sürekli yüksek güçte tutarsanız daha hızlı aşınacaktır ve belki 3-4 yıl daha kullanacağınız laptop belki de 6 ay bile gitmeden aşırı hantallaşacaktır. Performans ödün vermeye başlayacaktır.
İşlemcinin ömrü senden, benden uzun biliyorsun değil mi?
Aşınma nedir ya özellikle o kısma takıldım. Sen hiç böyle bir şey yaşadın mı da anlatıyorsun? Yaşayamazsın zaten teknik olarak. Doğru bir tane bilgi yok.

Buna şöyle izah edebilirim: Aşırı ısınma ve parçaların üstünden geçen voltaj onların ömrünü bitirecektir.
Dostum işlemci kullanılmak için var, o zaman işlemcisiz PC kullananlım :).

Performansta aşırı yüksek bir artış olmaz. FPS max. 2-3 artar.

10 yıldan fazladır bu bilgisayar elimde hocam, dediğiniz doğru bilgiyse bilgisayarın bozulmasını istemem açmayacağım o özelliği.

İşlemcinin ömrü senden, benden uzun biliyorsun değil mi?
Aşınma nedir ya özellikle o kısma takıldım. Sen hiç böyle bir şey yaşadın mı da anlatıyorsun? Yaşayamazsın zaten teknik olarak. Doğru bir tane bilgi yok.

GTX950M kullanıcısıydım. Aynı bilgisayardan 2 adet sahibim. İlk bilgisayarım Full performanslı modda kullanırken diğerini dengelide kullanıyordum.
İkinci yılın sonunda sistemimde FPS düşmeleri ve yığılmalar mevcut olduğundan biliyorum. Doğal olarak aşınma tüm cihazlarda olacaktır. Bunu bana soracağınıza internet araştırabilirsiniz.

Geri
Yukarı