Windows 10 OEM Key nasıl kaldırılır?

viserion

Hectopat
Windows 10, OEM Key ile lisanslanmış ise başka bir bilgisayarda kullanabilmek için o key, eski bilgisayardan nasıl kaldırılır? Mümkünse ayrıntılı, adım adım anlatılan bir çözüm yolu gerek.

Arama kısmına "Başka kişiler ekle, düzenle veya kaldır" yazın ve Microsoft hesabınızı kaldırın.
Daha sonra lisansı kaldırmak için CMD'yi yönetici olarak çalıştırın ve sırasıyla aşağıdaki kodları girin;
  1. slmgr /upk
  2. slmgr /cpky

Çok teşekkür ederim. Konu dışı, başka bir sorum daha var. OEM Key ile lisanslanan Office 2016, piyasaya çıktığı zaman Office 2019'a ücretsiz olarak güncellenebilir mi?

OEM keyi kaldırıp başka bir bilgisayarda kullanamıyorsun diye biliyorum. Eğer bunu yaptıysan lütfen buraya yorum olarak ekle. Bir de OEM olduğundan emin misin?

Arama kısmına "Başka kişiler ekle, düzenle veya kaldır" yazın ve Microsoft hesabınızı kaldırın.
Daha sonra lisansı kaldırmak için CMD'yi yönetici olarak çalıştırın ve sırasıyla aşağıdaki kodları girin;
  1. slmgr /upk
  2. slmgr /cpky
Asım hocam arkadaşın dediğine göre başka bir bilgisayarda kullanmak için nasıl kaldırılır diyor. Böyle birşey mümkün mü? Arkadaşların 10 tl ye aldığı key i farklı bilgisayarlarda da kullanabilir miyiz?

OEM yani gömülü lisans kaldırılmıyor benim bildiğim kaldırabildiniz mi? Var mı başka PC'de kullanabilen cünkü benim de Lenovo laptopım var ürün anahtarı formattan sonra otomatik etkinleşiyor cmdye slmgr /dlv yazdıgımda da OEM kimliği cıkıyor

Geri
Yukarı