Windows 10 OEM key nereden alınır?

Shetz

Hectopat
İyi sosyaller. Uzun süre Windows 10'u KMSpico'dan aktifleştiriyordum fakat orada ne olacağı belli olmuyor bu yüzden orijinal key almaya karar verdim.
Sağlam lisansta şöyle keyler gördüm;
Normal lisans ve OEM lisans arasındaki farklar nedir? Ve arasındaki fiyat farkına değer mi tavsiyeniz nedir?

OEM anakartınıza kazınıyor yani siz PC'ye format atsanız bile o key hep o bilgisayarda aktif oluyor. Windows 10 Pro key Windows 11'de de kullanılıyor. Oem olanı almanızı öneririm. Ayrıca saglamlisans güvenilirdir.

Normal lisans diğer bilgisayardan kaldırmak şartıyla her bilgisayarda kullanılabilir
fakat kurulumda yeniden girmeniz gerekir. OEM lisans ise anakarta gömülü olduğu için
başka bilgisayarlarda kullanılamaz fakat Windows kurulumunda anahtar girmenize gerek kalmaz.

Benim önerim OEM'dir. Format atmaya çalıştığınız zaman anahtar derdine de girmezsiniz.

Retail key alın. Aktifleştirin. Sonrasında ise aktifleştirilmiş cihazda Microsoft hesabınız ile giriş yapın. Key otomatik hesabınıza tanımlanmış oluyor ve siz format atsanız dahi hesaba giriş yaptığınızda cihazınız otomatik lisanslanmış oluyor. OEM keylere ekstra para vermeye gerek yok.

Key alabileceğiniz iyi 3 siteler şunlar,

Sağlamlisans
Jetlisans
Keysepeti

Normal lisans diğer bilgisayardan kaldırmak şartıyla her bilgisayarda kullanılabilir.
Fakat kurulumda yeniden girmeniz gerekir. OEM lisans ise anakarta gömülü olduğu için.
Başka bilgisayarlarda kullanılamaz fakat Windows kurulumunda anahtar girmenize gerek kalmaz.

Benim önerim OEM'dir. Format atmaya çalıştığınız zaman anahtar derdine de girmezsiniz.

Hocam anakartı ileriki dönemlerde yüksetlmeyi düşünüyorum OEM bana sıkıntı çıkarır mı?

Hocam o zaman retail alıyorum.
Cevaplarınız için teşekkür ederim
Merhabalar,

Yukarıdaki alıntıladığım saglamlisans.com dan w10 Pro Retail Key'i satın aldınız mı?
Aldıktan sonra ne kadar sürede key mail adresinize geldi?
Bu güne kadar bir sorun yaşadınız mı?
Key gerçekten retail key mi?

-
Windows arama kısmına CMD yazıp komut isteminden slmgr -dli yazarsanız gösterecektir.

Siteyi ilk defa gördüm dolandırıcı olmasınlar :) şimdiden teşekkürler.

Merhaba,

Yukarıdaki alıntıladığım saglamlisans.comdan Windows 10 Pro Retail Key'i satın aldınız mı?
Aldıktan sonra ne kadar sürede key mail adresinize geldi?
Bu güne kadar bir sorun yaşadınız mı?
key gerçekten Retail key mi?

- Windows arama kısmına CMD yazıp komut isteminden slmgr -dli yazarsanız gösterecektir.

Siteyi ilk defa gördüm dolandırıcı olmasınlar :) şimdiden teşekkürler.

Evet hocam Retail aldım. Aldiktan 5dk sonra mailime geldi key. Windows'u etkinleştirdikten sonra CMD'den attığınız kodu yazdığımda Retail olduğunu gördüm. Site güvenilir suanlik hiçbir sıkıntı yaşamadım.

Geri
Yukarı