Çözüldü Windows 10 OEM Key Performans Kaybı Olur mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Atilla Polat

Hectopat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Merhabalar, yakın bir zaman içerisinde internet üzerinden Windows 10 Pro 64 Bit OEM Key almayı düşünüyordum. Araştırırken, birisi %35-%40 performans kaybı olacağını söyledi. Ben de sizlere sormak istedim. Oyunlarda veya Windows için performans kaybı yapıyor mu?

Çözüm
Hayır, öyle bir saçmalık olamaz. Anahtar anahtardır. Bazıları anakarta veya gömülür hesaba gömülür ve parça değişmedikçe değişmez, diğerleri de bir bilgisayardan kaldırılıp diğerinde kullanılabilir.

OEM Key ile ucuz anahtarlardan bahsediyorsanız onlar iptal edilebilir ama pek sorun olacağını sanmıyorum. Ucuz anahtarlar yasal olmayan yollarla elde edilebiliyor. Performansınızı asla etkilemez.
Ben şu an Windows'umun orijinalliğinden emin değilim. %20'ye yakın performans kaybım var. İnternetten ucuz Keylerden almıştım. Bundan kaynaklı mı? Yani illaki 1000 TL vermemiz mi gerekiyor?
Ben öyle bir şey demedim. Kullandığınız Windows anahtarı performansınızı asla etkilemez. Sorununuz hakkında bir konu açabilirsiniz.

Geri
Yukarı