Windows 10 OEM Key

Haorelian

Kilopat
Yer
Manisa
Daha fazla  
Meslek
Üniversite Öğrencisi
Öncelikle merhabalar, Windows 10 OEM Key satın almak istiyorum fakat aklımda birçok soru var. Öncelikle bu Key'ler Anakart'a mı gömülüyor yoksa kullan at her temiz kurulumda yeniden Key kullan şeklinde mi ilerliyor? Bunu en güvenli nereden temin edebilirim? OEM ile Retail Key'lerin arasındaki fark nedir? Şimdiden teşekkürler.

Öncelikle merhabalar, Windows 10 OEM Key satın almak istiyorum fakat aklımda birçok soru var. Öncelikle bu Key'ler Anakart'a mı gömülüyor yoksa kullan at her temiz kurulumda yeniden Key kullan şeklinde mi ilerliyor? Bunu en güvenli nereden temin edebilirim? OEM ile Retail Key'lerin arasındaki fark nedir? Şimdiden teşekkürler.

Windows 10 lisansı Microsoft´un sitesinde 1.300 ₺, 1.800 ₺ gibi fiyatlarla satılıyor. 10 ₺, 20 ₺ gibi fiyatlarla satan kişilerin bu keyleri nereden ve nasıl elde ettikleri meçhul. Bu yüzden fazla güvenmenizi önermem.

Bende geçen yıl sistrem topladığımda Windows 10 pahalı diye krack yapmıştım sonra ucuza satıldığını öğrenince 4 gün önce temiz kurulum yaptım Amazon'dan Windows 10 OEM Key aldım etkinleştirdim. Windows 10 orjinalmı diye tarattırdım orjinal olarak gectiğini gördüm. Kısacası için rahat bir şekilde al yükle sorun olmaz.

Yerel bir alışveriş sitesinden 9,90 TL'ye Windows 10 PRO lisansı aldım, etkinleştirdim herhangi bir sıkıntı olmadı. Format attıktan sonra masaüstüne gelir gelmez etkinleştirdim. Güncelleme vs. rahatça alıyor. 9,90 TL ile 99 TL'ye satılan lisansların farkını pek anlamış değilim. İkisi de dijital lisans, ikisi de orjinal.

Yerel bir alışveriş sitesinden 9,90 TL'ye Windows 10 PRO lisansı aldım, etkinleştirdim herhangi bir sıkıntı olmadı. Format attıktan sonra masaüstüne gelir gelmez etkinleştirdim. Güncelleme vs. rahatça alıyor. 9,90 TL ile 99 TL'ye satılan lisansların farkını pek anlamış değilim. İkisi de dijital lisans, ikisi de orjinal.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı