Windows 10 OEM lisansı formattan sonra kullanılır mı?

anilktrc

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar öncelikle,

Bilgisayarıma orijinal Windows kurmaya karar verdim ve bu konuda bazı araştırmalar yaptıktan sonra OEM lisans almakta karar kıldım.

"OEM lisans satın alıp kullandım diyelim. Harici bir diskten tekrar format attığım zaman aynı lisans anahtarını kullanabilecek miyim?" şeklinde bir soru vardı aklımda. Okuduğum öğrendiğim kadarıyla kurabileceğim söyleniyor. Fakat Durmaplay'de satılan Windows 10'un ürün açıklamasını okuduğumda biraz kafam karıştı tekrar.

Windows 10 Home Satın Al, CD Key| 84% İndirim - DurmaPLAY

"*** TEK KULLANIMLIKTIR *** Windows 10 Satın alma işleminden sonra OEM CD Key olarak teslim edilmektedir. Win 10 Home OEM CD Key 32-64 Bit - Türkçe Windows 10. Ev kullanımı içindir. Ticari amaç veya ortamda kullanılamaz. İndirdiğiniz Windows 10 Home verisyonunu kolayca orjinal hale getirebilirsiniz. Windows 10 şimdiye kadar üretilen en hızlı Windows'tur. En yeni özellikleri ve üst düzey güvenlik güncelleştirme işlemlerini anında yapabilirsiniz. Windows 10 oyunlarda yaşanan aksaklıkları en aza indirger. Windows'u tekrar kurmayı denetim masası Windows sıfırlama üzerinden yapmalısınız. Format / Fdisk attığınızda fiziksel temizlik yaptığınız için aynı kodu tekrar kullanamazsınız. Ayrıca Windows 10 ve Xbox One oyuncuları aynı anda oyun oynayabilirler. Windows 10 satın al ve indirim fırsatını kaçırma. "

Bu ne çeşit bir lisans oluyor onu öğrenmek istiyorum. 47 lira gibi bir fiyatı var. Bildiğim kadarıyla böyle kullan at tarzı bir lisans çeşidi yok. Kararsız kaldım buradan almakla Kinguin'den 118 liraya almak arasında.

Teşekkürler.:)

Son düzenleyen: Moderatör:
Oradaki "Tek kullanımlıktır." ibaresi; ürünü tek bir anakart ile kullanabileceğin anlamına gelir. Ürünü etkinleştirirsin, sisteme her format attığında ürünü tekrar girmen gerekmez. "Lisansım yok." gibisinden çıkan ibareye tıklayıp devam ettiğinde Windows etkinleştirilmiş şekilde başlatılır ve lisans kısmında "Dijital lisans ile etkinleştirildi." ibaresi yer alır. Bu konuda çekinilecek bir durum yok, için rahat edebilir. Ayrıca OEM key nerede ucuzsa -güvenilir olduğu takdirde- her yerden alınabilir. Ben Oyunfor'dan aldım beklemeden gönderdiler.

Oradaki "Tek kullanımlıktır." ibaresi; ürünü tek bir anakart ile kullanabileceğin anlamına gelir. Ürünü etkinleştirirsin, sisteme her format attığında ürünü tekrar girmen gerekmez. "Lisansım yok." gibisinden çıkan ibareye tıklayıp devam ettiğinde Windows etkinleştirilmiş şekilde başlatılır ve lisans kısmında "Dijital lisans ile etkinleştirildi." ibaresi yer alır. Bu konuda çekinilecek bir durum yok, için rahat edebilir. Ayrıca OEM key nerede ucuzsa -güvenilir olduğu takdirde- her yerden alınabilir. Ben Oyunfor'dan aldım beklemeden gönderdiler.

"Format / Fdisk attığınızda fiziksel temizlik yaptığınız için aynı kodu tekrar kullanamazsınız"

Bu ifadeden dolayı tedirgin olmuştum. Yanıt için teşekkürler.

Peki Durmaplay.com güvenilir siteler arasında mıdır?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı