Windows 10 Orjinal İle Crack Farkı Nedir?

Çözüm
Crack kullanmanın en başlı sorunu yüksek HDD, RAM ve Ağ kullanımıdır.
Bunu şu an orijinal, daha eskilerde crack kullanan birisi olarak söylüyorum.
Orijinal kullandığınız zaman sisteminiz daha stabil çalışır.
Bazı cracklerde mining işlemi bile yapıldığı görülür.
Ki zaten piyasada çok uyguna satılan ürün anahtarları bulunuyor, anlayacağınız değmez.
Bunu şu an orijinal, daha eskilerde crack kullanan birisi olarak söylüyorum.
Orijinal kullandığınız zaman sisteminiz daha stabil çalışır.
Bazı cracklerde mining işlemi bile yapıldığı görülür.
Ki zaten piyasada çok uyguna satılan ürün anahtarları bulunuyor, anlayacağınız değmez.

Çözüm
Evet, performans farkı kesinlikle var. Birisinde sistemi kandırmaya çalışmıyor, belli aralıklarla lisansını Microsoft sunucularına bağlanarak kontrol ettiriyor. Diğerinde sistemi kandırmaya çalışarak önemli güvenlik ayarlarını kapatarak ve sürekli olarak bilgisayarında (normalde ağ yöneticisinin bilgisayarı üzerinde çalışması gereken) Toplu Lisanslama Sunucusu yazılımını 6 saatte bir sıfırlatarak sistemi lisanslı gibi göstertmeye çalışıyorsun.

Peki bunların kullanıldığı nasıl anlaşılıyor? Ben görev yöneticisinden baktığımda %0 olarak görüyorum. Başka bir yazılım falan mı var?

Ben sık sık format atarım. Şu 30-40 liralık OEM lisans anahtarı her temiz kurulumda çalışıyor mu?

OEM tam olarak nedir? Bir de pahalı, çok pahalı lisanslar var, onlar tam olarak ne oluyor, onların OEM'den farkı ne? Sadece müşteri destek farkı mı var?

Peki bunların kullanıldığı nasıl anlaşılıyor? Ben görev yöneticisinden baktığımda %0 olarak görüyorum. Başka bir yazılım falan mı var?
Mining yapmayan cracklerde aralıklarla yüksek kullanım görülür. Sizin fark etmediğiniz bir anda kullanım tavan yapar, ardından geri düşer.

Ben sık sık format atarım. Şu 30-40 liralık OEM lisans anahtarı her temiz kurulumda çalışıyor mu?
Anakarta ve Microsoft hesabınıza kayıt ediliyor. Her format sonrası otomatik olarak etkinleşiyor.

Bir de pahalı, çok pahalı lisanslar var, onlar tam olarak ne oluyor, onların OEM'den farkı ne? Sadece müşteri destek farkı mı var?
Sadece Microsoft teknik olarak destek sağlamıyor OEM lisanslara. Başka hiçbir farkı yok.

Geri
Yukarı