Çözüm Windows 10 otomatik parlaklık düşürme sorunu

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Akerfeldt

Kilopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Arkadaşlar merhabalar. The Division 2, DotA 2 gibi sadece belli başlı oyunlara girdiğim zaman ekranın parlaklığı kendi kendine düşüyor ve eski haline getirmek için bilgisayarımı yeniden başlatmam gerekiyordu, nihayet bir çözüm yolu buldum.

1-) Windows tuşu+r kısayolu ile çalıştırı açın, kutucuğa ''services.msc" yazın.

2-) açılan pencerede listelenmiş servisler arasından "algılayıcı izleme hizmeti"ni bulun ve sağ tıklayıp özellikler deyin.

3-) açılan pencerede başlangıç türünü devre dışı olarak ayarlayın ve uygula deyip tamam deyin.

Düzenleme: Çözüm işe yaradı diye sevinmiştim, ama 10 dakika sonra tekrar etti.

Son düzenleme:
Ayarlara girip, sisteme tıkla. Sonra soldan görüntü bölümünde, ışık değiştiğinde parlaklığı otomatik olarak ayarla varsa, bunu kapalı yap.

Ayarlara girip sisteme tıklıyorum ama bende görüntü diye bir kısım yok. İnternette herkes bu dediğiniz çözümü yazmış.
Anladım. Galiba bu çözüm laptop için geçerli. Eğer bahsettiğin hizmetten kaynaklanıyorsa, aramaya regedit yaz. Sonra altta verdiğim konuma gir. Start değerine çift tıklayıp, değer verisini 4 yap. Yeniden başlattığında o hizmet çalışmaz.
Bilgisayar\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Services\SensrSvc

Anladım. Galiba bu çözüm laptop için geçerli. Eğer bahsettiğin hizmetten kaynaklanıyorsa, aramaya regedit yaz. Sonra altta verdiğim konuma gir. Start değerine çift tıklayıp, değer verisini 4 yap. Yeniden başlattığında o hizmet çalışmaz.
Bilgisayar\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Services\SensrSvc
Yok kahretsin olmuyor, oyuna girdim çıktım parlaklık gene kısıldı...

Geri
Yukarı