Rainbow Six: Siege oyun mantığı ve amacı nedir?

Valorant'ın daha gerçekçi ve taktiksel olanı diye düşünebilirsin. Ortada bir bomba var. Bir takım bomba kuruyor bir takım çözmeye çalışıyor. O sırada herkes ölürse round bitiyor. Ancak atmosfer ve hissiyat Valorant'tan daha güzel.

Rainbow Six: Siege'ye başlayacağım oyunun mantığını ve amaçlarını anlatabilecek var mı?
İkişerli takımlar var saldıran ve savunan grup olarak. 2 Tarafın'da kendine özgü yetenekleri olan karakterleri var takımlar bu karakterlerden seçim yapıyorlar ve maç başlıyor. Maç başında saldıran taraf haritada savunanların koruyacağı objectif'i bulmaya çalışırken savunan tarafta hazırlık yapıp barikat ve özelliklerini kurup pozisyon alıyorlar. Bu ilk 30 saniyelik arama kısmı bittikten sonra maç başlıyor. sonrası zaten 2 tarafın birbirini vurması.

Valorant'ın daha gerçekçi ve taktiksel olanı diye düşünebilirsin. Ortada bir bomba var. Bir takım bomba kuruyor bir takım çözmeye çalışıyor. O sırada herkes ölürse round bitiyor. Ancak atmosfer ve hissiyat Valorant'tan daha güzel.
Valorant'ı şu an oynuyorum bu oyunu oynamak veya oynamak ile kararsız kaldım.

Valorant'ı şu an oynuyorum bu oyunu oynamak veya oynamak ile kararsız kaldım.

Tek başına oynamak sarmayabilir. Mapleri öğrenmeden oyun çok zor gelebilir ama bence güzel. Tek sevmediğim yanı kimse konuşmuyor ve info vermiyor. İnfo verse de map bilgisi olmadan anlamak zor oluyor :DÖrneğin connector dendiğinde neresi olduğunu bilmen gerek veya kitchen...

Geri
Yukarı