Windows 10 PC açılışta siyah ekranda kalıyor

Qwerty10

Decapat
Arkadaşlar merhaba Windows 10 pro işletim sistemim var ancak pcye girdiğimde siyah ekran kalıyor masaüstüne girmeye çalıştığım zaman girmiyor iki sâat bekliyorum ve PC takılmalar yaşıyorum açma kapama düğmesine basıyorum ekran böyle kalıyor gelişmiş seçeneklere dahi giremiyorum ayrıca please bekleyiniz yazısında kalıyor nasıl çözebilirim bunu ?

Dosya Ekleri

• IMG20221116234344.jpg
    IMG20221116234344.jpg
    58 KB · Görüntüleme: 28
  • IMG20221116234052.jpg
    IMG20221116234052.jpg
    97 KB · Görüntüleme: 32
  • IMG20221116232533.jpg
    IMG20221116232533.jpg
    138,8 KB · Görüntüleme: 31
Son düzenleme:
Gigabyte B450M SH2 model anakart büyük ihtimal. Bu sorunun temelde ya harddisklerde bir sorun olduğuna veya anakart eğer bu model anakart kullanıyorsanız forumda bu anakart hakkında bir çözüm vardı galiba ama kullanmadığım için detaylı bakmamıştım.

Gigabyte B450M SH2 model anakart büyük ihtimal. Bu sorunun temelde ya harddisklerde bir sorun olduğuna veya anakart eğer bu model anakart kullanıyorsanız forumda bu anakart hakkında bir çözüm vardı galiba ama kullanmadığım için detaylı bakmamıştım.
Teşekürler ama nasıl çözebilirim fikriniz varmı bios pilini çıkarsam mı ?

Teşekkürler ama nasıl çözebilirim fikriniz var mı BIOS pilini çıkarsam mı?

Eğer anakartta bir işlem yaptıktan sonra bu olduysa evet BIOS pilini çıkartıp 30 saniye sonra tekrar takın bu işlem sonucu BIOS ayarlarınız sıfırlanacaktır. Ayrıca bu anakartta Fastboot kapalı bırakın. Sorun BIOS sürümünden kaynaklı ise sürüm düşürün veya yükseltin. Fastboot mutlaka kapalı olsun. Bu ayarı açtığınızda BIOS'ta giriş yapmadan bilgisayar açılıyor. Daha önce bende bu anakartı kullanmıştım. Sorunlarını az çok biliyorum.

Disksel bir sorun olabilir, güvenli modda açmayı deneyip HDD Tune vs. programlarla diskinizi test edebilir misiniz? İşletim sistemi dosyaları bozuksa belki temiz bir kurulum gerekebilir. Ayrıca nasıl BIOS'a giremiyorsunuz? Bilgisayar açılırken Enter Setup için gösterilen tuşa tekrar tekrar basmayı düzgünce denediniz mi?

Disksel bir sorun olabilir, güvenli modda açmayı deneyip HDD Tune vs. programlarla diskinizi test edebilir misiniz? İşletim sistemi dosyaları bozuksa belki temiz bir kurulum gerekebilir. Ayrıca nasıl BIOS'a giremiyorsunuz? Bilgisayar açılırken Enter Setup için gösterilen tuşa tekrar tekrar basmayı düzgünce denediniz mi?
Hocam göstermiyor tuşu işte

Güvenli mod nasıl açabilirim

Yeni konular

Geri
Yukarı