Windows 10 PC sıcaklık ölçme programı

exmplryz

Hectopat
Daha fazla  
Windows 10'da PC'nin sıcaklığını ölçmek için programlar varmış. Bazı videolarda görüyorum ama Google'da orijinal program bulamadım. Benzer birkaç program var ya lisanssız ya da korsan. Geliştirici isimlerini de bilmiyorum. Ayrıca hiç bir msi ürünü kullanmıyorum onun programları haricinde ne önerebilirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Genellikle sıcaklık ölçümü tüm kasayı kapsamaz. İşlemci, Ekran kartı sıcaklığını bilmek yeterli olacaktır bunları da ekran kartı üreticisi ve anakart üreticisi destek bölümlerinde yayınlarlar.
2. yöntem ise bios üzerinden işlemci sıcaklık değerlerini ve fan hızlarını kontrol edip fan hızlarına müdahale edebilirsiniz.

Birkaç program var ama genelde birçoğu tam anlamıyla doğru ölçüm yapamıyor bana kalırsa. Her birinin sıcaklık değerleri farklı gözüküyor çünkü.
Donanımlarınızın markaları doğrultusunda onların önerdiği programları kullanabilirsiniz. Örnek olarak ekran kartım Asus, Asus gpu tweak kullanıyorum.
Genel sıcaklık ölçümlerini de görmek için(anakart, işlemci, ekran kartı, hdd) cpıud hw monitor adlı programı kullanabilirsiniz.

US GeForce GTX1070 STRIX 8GB GDDR5 256 Bit DX12 NVIDIA Ekran Kartı

ASUS TUF Z370-PLUS GAMING Intel Z370 Soket 1151-V.2 DDR4 4000MHz(OC) RGB Anakart

Ben nerden bakabilirim sıcaklıkların link atarsanız sevinirim

• HWMonitor.
  • Hardware Monitor.
  • Core Temp.
  • SpeedFan.
  • Rainmeter.
  • HWİNFO.
  • AIDA64 Extreme.
  • Paessler PRTG.
    Bunları indirmek için kendi sitesi, bulamazsan Gezginler'den bakabilirsin.

• HWMonitor.
  • Hardware Monitor.
  • Core Temp.
  • SpeedFan.
  • Rainmeter.
  • HWİNFO.
  • AIDA64 Extreme.
  • Paessler PRTG.
    Bunları indirmek için kendi sitesi, bulamazsan Gezginler'den bakabilirsin.
Bu programlara ek olarak Speccy programı da tercih edilebilir. CCleaner ekibinin bir programı olmasının yanı sıra kullanımı da oldukça basit.

Yeni konular

Geri
Yukarı