Windows 10 Performance Edition nasıldır?

En baştan söyleyeyim bende 8 GB RAM ve HDD ile (SSD alamam laptop bu PC çünkü) orijinal Windows 11'i TPM 2.0 ve Secure Boot açık, işlemci gereksinimleri Microsoft'un istediğine uygun bir şekilde kullanıyorum.
Ama bazı arkadaşlar için (4 GB RAM ve HDD veya SSD'i olanlar için) çok RAM kullanabiliyor. Bu yüzden onlarda ya Windows 10'da kalıyor ya da illa da Windows 11 olsun diye böyle sözde gereksiz programların çıkartıldığı ISO dosyalarını tercih ediyorlar. Anltabilmişimdir umarım.😀

Microsoft Home, LTSC sürümlerini boşuna çıkarmıyor değil mi? Ve konumuz olan bu "modlu" sürümler ister 4 ister 16 istersen 32 GB RAM'in veya SSD'in olsun bir süre sonra stabil olmaktan çıkıyorlar ve hız konusunda bozuluyorlar bizzat kendi deneyimlerim bunlar örnek olarak sistemde anlık takılmalar, sağ tık yapınca menünün donması belirli oyunlarda ban yiyişim (modlu olduğu için), masaüstünün (desktopun) kendi kendine siyah ekran vermesi veya donması illa F5 atmak gerekmesi gibi daha bir sürü sorunu arka planında getiriyor örnek olarak ghostspectre abimizin yaptığı modlu sürümler kullanım açısından 1909 ve 2000 sürümleri efsane performans veriyor ama bir süre sonra sistem kendi kendiliğinden yavaşlıyor ardından fullprogramlarindirin yardımcılarından birinin yaptığı Windows 10 performance modunu da denedim aksine onda işlemci kullanımları daha fazla ve tabii ki de o da modlu olduğu oda ban atıyor oyunlarda vs ve spectre ile aynı sorunları veriyor o yüzden düşük sistemli olan arkadaşlar Home veya LTSC kullanıp ardından bazı programlar ile yapılandırmaları daha mantıklı sadece bloatware ve hpet kapatmaları çoğu bilgisayarda yeterli? (modlu sürüm testlerini 2 PC ile yaptım biri eski biride modern olmak üzere)

Microsoft Home, LTSC sürümlerini boşuna çıkarmıyor değil mi? Ve konumuz olan bu "modlu" sürümler ister 4 ister 16 istersen 32 GB RAM'in veya SSD'in olsun bir süre sonra stabil olmaktan çıkıyorlar ve hız konusunda bozuluyorlar bizzat kendi deneyimlerim bunlar örnek olarak sistemde anlık takılmalar, sağ tık yapınca menünün donması belirli oyunlarda ban yiyişim (modlu olduğu için), masaüstünün (desktopun) kendi kendine siyah ekran vermesi veya donması illa F5 atmak gerekmesi gibi daha bir sürü sorunu arka planında getiriyor örnek olarak ghostspectre abimizin yaptığı modlu sürümler kullanım açısından 1909 ve 2000 sürümleri efsane performans veriyor ama bir süre sonra sistem kendi kendiliğinden yavaşlıyor ardından fullprogramlarindirin yardımcılarından birinin yaptığı Windows 10 performance modunu da denedim aksine onda işlemci kullanımları daha fazla ve tabii ki de o da modlu olduğu oda ban atıyor oyunlarda vs ve spectre ile aynı sorunları veriyor o yüzden düşük sistemli olan arkadaşlar Home veya LTSC kullanıp ardından bazı programlar ile yapılandırmaları daha mantıklı sadece bloatware ve hpet kapatmaları çoğu bilgisayarda yeterli? (modlu sürüm testlerini 2 PC ile yaptım biri eski biride modern olmak üzere)

Ama LTSC lisansı sadece işletmelere veriliyor çünkü Enterprise sürümü. Ayrıca artık Home sürümleri de çok hafif sürümler değil onlarda kasıyor bu donanımlarda.

Son düzenleme:
Dedim zaten. "bloatware reg ve applar silinebilir". LTSC de kullanmak isteyen uğraşır kullanır.

Yüksek performans isteyen ve bilgisayarın sistem dosyaları ile oynamayı bilmeyen olabilir. Performans sürümlerinde her şey hazır ve otomatik olarak geliyor zaten.

Hangi oyunlarda ban yediniz?

Hangi oyunlarda ban yediniz?

Şu an Rust, ve Call of Duty Warzone var. (Rust belli değil Çok Önceden HWID atılmış olabilir ama cod kesin ve kararlı olmak üzere modlu windowsu banlıyor) orijinal MediaCreationTool ile girip Format atıp hiç bir yazılıma ve AV ye dokunmadan girdim banım kalktı şuan 2 gündür sorun yok Rust için ise işler gidik süresiz banlı

Yeni konular

Geri
Yukarı