Çözüldü Windows 10 Pro formattan sonra Home'a döndü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Dabaddu37

Hectopat
Yer
444th Air Base
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Benim bilgisayarda ilk olarak "Windows 10 Home" vardı. Ben de internetten "Pro'ya Yükseltme Key'i" ve "Pro Lisansı" satın alıp "Windows 10 Pro" yapmıştım ve uzun zaman kullanmıştım. Şimdi hem yeni sürüme geçmek için hem de temiz kurulum yapmak için Windows 10 2004 yükledim. Format attıktan sonra etkinleştirilmiş Windows 10 "Home Single Language" oldu.

Pro lisansımı hatırlamıyorum, ben BIOS'ta kalır sanmıştım. "Windows 10 Pro" ISO dosyası internette bulamadım Microsoft'un sitesinden Home indirilebiliyor. "Windows 10 Pro" ISO dosyası bulup onunla format atarsam Pro lisansı aktifleşir mi? Yoksa lisans çöpe mi gitti?

Format attım ve şu an otomatik etkinleştirilmiş Home sürümü kullanıyorum. Eski Pro sürümümün anahtarını bilmiyorum. Ben tekrar Pro ya geçmek istiyorum. Tekrar mı satın almam gerekir?

Çözüm
Büyük ihtimalle kurulum sırasında karşınıza hangi Windows 10 sürümünü yüklemek istediğinizi seçtiğiniz ekran çıkmadı. Bunun için tek yapmanız gereken aşağıda bulunan bağlantı yardımıyla yükleme medyasına ekleme yaparak temiz kurulum gerçekleştirmek. Lisans otomatik olarak etkinleşecektir.
Büyük ihtimalle kurulum sırasında karşınıza hangi Windows 10 sürümünü yüklemek istediğinizi seçtiğiniz ekran çıkmadı. Bunun için tek yapmanız gereken aşağıda bulunan bağlantı yardımıyla yükleme medyasına ekleme yaparak temiz kurulum gerçekleştirmek. Lisans otomatik olarak etkinleşecektir.
Evet hocam Windows sürümü seçmedim direk kurdu. O dediğiniz yöntemi yaparsam olur mu gerçekten. Yani Pro lisansı hala duruyor mudur. Hem Pro hem Home lisansı ikisi de mi saklanır BIOS'ta.

O kadar ayar yapıp program kurup hepsinde ayarlamalar yapmıştım hepsi boşa gitti desene 🙂
Teşekkür ederim ben tekrar format atacağım olursa bildiririm.
@Brachiabindo Teşekkür ederim Windows 10 Pro kurunca otomatik lisans aktifleşti. Sağolun.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı