Windows 10 Pro key ile ileride format atılabilir mi?

Wanheda18

Hectopat
Oyunfor sitesinden Windows 10 Pro key satın almak istiyorum. Şu anki sistemimde deneme sürümü mevcut. Birkaç konuda gördüğüm kadarıyla bazı arkadaşlar Windows 10 anahtarının bir anakartta kullanılabildiği ve format vb. şeyler olsa dahi tekrar aynı anakarta kullanılabileceği söyleniyor. Fakat Oyunfor sitesinin müşteri hizmetlerine sorduğumda ise bana tek formatlık olduğu bir daha format atarsam kullanamayacağım söylendi. Hangisi doğrudur? Tekrar format atınca da kullanabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
bazı arkadaşlar Windows 10 anahtarının bir anakartta kullanılabildiği ve format vb. şeyler olsa dahi tekrar aynı anakarta kullanılabileceği söyleniyor.
Bu olay sadece anakarta gömülü olan Windows Anahtarlarında geçerlidir.
Tekrar format atınca da kullanabilir miyim?
Hayır, kullanmazsınız. Sadece 1 işletim sistemi içindir onlar.

Oyunfor sitesinden Windows 10 Pro key satın almak istiyorum. Şu anki sistemimde deneme sürümü mevcut. Birkaç konuda gördüğüm kadarıyla bazı arkadaşlar Windows 10 anahtarının bir anakartta kullanılabildiği ve format vb. şeyler olsa dahi tekrar aynı anakarta kullanılabileceği söyleniyor. Fakat Oyunfor sitesinin müşteri hizmetlerine sorduğumda ise bana tek formatlık olduğu bir daha format atarsam kullanamayacağım söylendi. Hangisi doğrudur? Tekrar format atınca da kullanabilir miyim?
Lisans OEM ise tek PC ile sınırlıdır. Birden fazla kurulum yapabilirsin aynı PC'ye. OEM lisans yerine Retail lisans alabilirsin, format attıktan sonra etkinleştirme işlemleriyle uğraşmazsın aynı ana kartı kullandığın sürece sınırsız kullanabilirsin.
Hayır, kullanmazsınız. Sadece 1 işletim sistemi içindir onlar.
Tek kullanımlık diye bir lisans türü yoktur

Lisans OEM ise tek PC ile sınırlıdır. Birden fazla kurulum yapabilirsin aynı PC'ye. OEM lisans yerine Retail lisans alabilirsin, format attıktan sonra etkinleştirme işlemleriyle uğraşmazsın aynı ana kartı kullandığın sürece sınırsız kullanabilirsin.

müşteri hizmetlerinde görüştüğüm arkadaş oem sürümdür demişti.Ayrıca yine belirtmek istiyorum oem sürüm olduğu için tek formatlık kullanılır dedi aklımı karıştırdı :)

bir de bu windows anahtar alabilceğim bir yer tavsiye edebilirmisiniz size zahmet

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı