Windows 10 Pro Kutulu vs OEM key

Emre Erçetinn

Hectopat
Daha fazla  
Yaklaşık 2 3 gün önce Microsoft sitesinden Windows 10 Pro 1.000 TL'ye satın aldım diğer sitelerde daha ucuzdu fiyat hariç aradaki fark nedir iyimi yapmışım yoksa boşuna mı 1.000 TL vermişim ucuza satın almak varken?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar kardeşim. Bence 1000₺ çok gereksiz. OEM lisans ile farkları şu olur. OEM lisansında destek Microsoft tarafından verilmez. Kutulu lisansta tam destek alırsın. Ha şimdi diyeceksiniz ben aldım ama içinde kurulum CD'si var diye boşver o işleri Microsoft'un kendi sitesinden indirip ISO dosyasını bir güzel boş DVD'ye yazınca o da orijinal oluyor. En pahalı 50₺ değerindeki lisanslardan alıp bir güzel etkinleştirme yapınca aynı mantıkta ve ucuza orijinal yazılım kullanırsın. Bence çok gereksiz bir fiyatta yazılım. O paraya hem Freedos kasa toplar bir güzel OEM lisans alır Windows kurardım. Bu can sıkıcı kısmı ama iyi yanını da ihmal etmeyelim format zamanları artık başın ağrımaz. İyi forumlar.

Keşke lisansı almadan önce bize sorsaydınız.

@184424'nun yorumuna ek olarak, kutulu lisanslar başka bilgisayarlarda da kullanılabiliyor ama OEM lisanslar başka bilgisayarlarda kullanılamıyor. Ev kullanıcısı için kutulu lisans gereksiz masraf.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı