Windows 10 Pro "Program kapatmayı engelliyor" hatası

geniusstark48

Femtopat
Selam arkadaşlar. İlk önce şunu söylemeliyim ki bilgisayarımda hiçbir yazılım sahte veya crackli değildir. Her şey lisanslıdır. Ama bilgisayarımda 2 gündür kapanırken görseldeki program kapatmayı engelliyor diyor ve bu 1 saliselik olarak görülüyor. Yani kapatmaya zorla seçeneği veya diğer seçeneğe tıklama zamanı olamayacak kadar kısa sürüyor ve PC kapanıyor. Görev yöneticisinde bu programı bulamadım. Bilgisi olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim. Bir hayır duası ederim.

IMG_20201212_101923.jpg

Yaptım düzeldi ama şunu fark ettim notebook şarjdayken kapanışta bu uyarıyı almıyorum. Şarjda değilken sadece bu hatayı alıyorum. Bu konu hakkında bilgin var mı?
Nvidia kontrol panelinde ya da ayarlarda NvidiaServices gibi bişi varsa onu iptal edip ya dadevredışı bırakıp dener misin.

Diğer bir yol da görev yöneticisinden bakıp, arka planda nvcontainer.exe çalışıyor ise oradaki ayarladan ( baslangıç sekmesinden ) devre dışı bırakıp deneyebilirsin

Bu iki yol çözebilir
Yaptım düzeldi ama şunu fark ettim notebook şarjdayken kapanışta bu uyarıyı almıyorum. Şarjda değilken sadece bu hatayı alıyorum. Bu konu hakkında bilgin var mı?
Naptınız bir gelişme oldu mu ??

Son düzenleme:
Selam arkadaşlar. İlk önce şunu söylemeliyim ki bilgisayarımda hiçbir yazılım sahte veya crackli değildir. Her şey lisanslıdır. Ama bilgisayarımda 2 gündür kapanırken görseldeki program kapatmayı engelliyor diyor ve bu 1 saliselik olarak görülüyor. Yani kapatmaya zorla seçeneği veya diğer seçeneğe tıklama zamanı olamayacak kadar kısa sürüyor ve PC kapanıyor. Görev yöneticisinde bu programı bulamadım. Bilgisi olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim. Bir hayır duası ederim.

Eki Görüntüle 779236
Merhaba aynı sorunu yaşıyorum ve pcyi kapatmak istediğimde anlık saniyelik bir takılma oluyor veya bazen masaüstünde sağ tık yaptığımda bir saniye takılıyor. Çözüm bulabildiniz mi?

Merhaba aynı sorunu yaşıyorum ve PC'yi kapatmak istediğimde anlık saniyelik bir takılma oluyor veya bazen masaüstünde sağ tık yaptığımda bir saniye takılıyor. Çözüm bulabildiniz mi?

NVIDIA GeForce Experience'dan ekran görüntüsü yakalama vb benzeri ayarları kapattım yani gereksiz çalışan ekran kartı yazılımlarını kapatınca düzeldi.

Yeni konular

Geri
Yukarı