Windows 10 Pro UEFI kurulum

Sadece kurulum yapacağın SSD'ye yeni deyip bölüm oluşturacak.

Herkese çok teşekkür ederim ve herkes herkese beğeni atarsa güzel olur.
Burası CSM mi UEFI mi olsun?
Secure Boot açmalı mıyım?

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    129,7 KB · Görüntüleme: 32
  • image.jpg
    image.jpg
    123,6 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleme:
Secure Boot açarsan çoğu zaman Boot edeceğin USB'ler ya da hatta SSD ve HDD dahil BIOS tarafından görülmeyebilir Windows'un başlamayabilir o yüzden. UEFI CSM seçeneğinde sisteminde fabrikasyon ne ise o kalsın muhtemelen CSM dir. CSM hem UEFI hem legacy eski tip aygıtları da tanıtır o yüzden CSM kalsın. Ben Secure Boot açık bırakıyorum. Ama gel gör ki USB ile bir şey başlatacağım zaman bazılarını görüyor fakat çoğunu da pasif yaparak gösterebiliyorum. Ama sistemimde çok nadir değişiklik yaptığımdan Secure Boot açık tutuyorum bilinçli olarak.

Son düzenleme:
Secure Boot açarsan çoğu zaman Boot edeceğin USB'ler ya da hatta SSD ve HDD dahil BIOS tarafından görülmeyebilir Windows'un başlamayabilir o yüzden. UEFI CSM seçeneğinde sisteminde fabrikasyon ne ise o kalsın muhtemelen CSM dir.

Orası CSM ydi ben onu UEFI yapmıştım. Şimdi CSM yaptığımda şunlar çıkıyor ve evet dersem çoğu ayar değişir. Evet diyeyim mi?

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    127,6 KB · Görüntüleme: 29
Bak orada CSM yapınca legacy+UEFI olur demiş yani ikisini de destekleyecek yap CSM tabii ki.

Evet dedim. Ama şöyle bir şey fark ettim. CSM iken görüntü kalitesi düşük, UEFI iken kalite yüksek.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    95,6 KB · Görüntüleme: 28
  • image.jpg
    image.jpg
    144,7 KB · Görüntüleme: 21
Csm iken msi logosu kalitesiz büyük, uefi iken küçük kaliteli. Csm yapmalımıyom eminmisiniz?

Benim CSM kapalı ama logo çok büyük ve kaliteli sayılmaz. Yine de sen bilirsin nasıl olsa eski tip USB, CD, DVD falan Boot etmezse aklına bu ayar gelirse değiştirirsin olur biter, UEFI yap gözün rahat etsin.

Benim CSM kapalı ama logo çok büyük ve kaliteli sayılmaz. Yine de sen bilirsin nasıl olsa eski tip USB, CD, DVD falan Boot etmezse aklına bu ayar gelirse değiştirirsin olur biter, UEFI yap gözün rahat etsin.

Vallahi çok sağ ol biraz bu konularda cahilimde sizide uğraştırdım. Teşekkürler 😊

Yeni konular

Geri
Yukarı