Windows 10 Pro vs Windows 11

Sorun AMD de değil aslında. :)

AMD'ye karşı alınan tavırda olsa gerek. CPU konusunda bir şey demek istiyorum. Intel'den AMD'ye geçtim ve bu 2. AMD işlemcim. Nasipse 3. De gelecek. Hemde aynı anakart ile... :)

Bir daha Intel'e geçmem için sarhoş olmam falan gerekir. 🙏🏼☝🏼🤢

Windows 11'i ben de çok beğeniyorum lakin önünde daha uzun yol var. Yazın gelecek olan pekiştirme ile daha iyi olacaktır.

Saygılarımla, iyi günler. 🙏🏼🌹

Bak işlemci olarak AMD daha mı iyi, daha mı kötü laf etmem ama GPU konusunda NVIDIA daha iyi. Driver sorunlarıdır, eski oyunları kasa kasa oynamaktır falan filan, Bi'de Radeon Boost özelliğinden PC dondu ve kart yandı gözümün önünde
Tamirciden de anladım kartın iyice gittiğini, bi' daha AMD (ekran kartlı) cihaz alırsam...

Bak işlmeci olarak AMD daha mı iyi, daha mı kötü laf etmem ama GPU konusunda NVIDIA daha iyi. Driver sorunlarıdır, eski oyunları kasa kasa oynamaktır falan filan, Bi'de Radeon Boost özelliğinden PC dondu ve kart yandı gözümün önünde

Hocam ben zamanında ATI 2900XT kullandım. En felaket dönemleriydi.. Tövbe ettim o saatten sonra ve dediğiniz gibi GPU konusunda Nvidia dan şaşmam. 🙌🏼

Bak işlmeci olarak AMD daha mı iyi, daha mı kötü laf etmem ama GPU konusunda NVIDIA daha iyi. Driver sorunlarıdır, eski oyunları kasa kasa oynamaktır falan filan, Bi'de Radeon Boost özelliğinden PC dondu ve kart yandı gözümün önünde
Zaten şu zamanda sıfır sistem toplanacaksa AM4 soket yerine AM5'in çıkmasını beklemek daha mantıklı. Büyük ihtimalle AM5'i de AMD 3-4 yıl güncel tutar. Sıfırdan sistem toplanacaksa Intel toplamak çok daha mantıklı DDR5 ve diğer yeni teknolojiler için.

Win 10 Pro var ise Win 11 Pro olarak yükselir hocam. 🙏🏼

AMD işlemci varsa kesinlikle Windows 10 öneriyorum. 🙌🏼

Şu konumda neden olduğunu açıklıyorum:

Ben AMD Ryzen 5 2600 kullanıyorum sorunsuz kullanmaya devam ediyorum, her işlemcide sorun çıkarmıyor.

Not: Windows 11'i 4 Ekim akşamında yükledim hala kullanmaktayım.

En güzel test günlük kullanımdır. Nasıl bir test bekliyorsunuz?

Ses konusunda da herhangi bir problem yaşamadım. Siz sorun yaşadıysanız bilemem.
Hocam senin sorun yaşamamış olman başka insanların da sorun yaşamadığı anlamına gelmiyor. Sana göre mükemmel bir işletim sistemi olabilir Windows 11, hatta beklentilerini karşılayabilir ama burada insanlar karşılaştıkları sıkıntıların bir hayli fazla olduğunu söylüyor ve Windows 11 çıkalı daha 1 sene bile olmadı, hatırlarsan Windows 10 oturana kadar kaç sene geçti, daha yeni yeni adam olmaya başladı. Windows 11 için şu an erken, isteyen kurabilir tabii ki ama özellikle profesyoneller için tam bir külfettir Windows 11. Olgunlaşması gerek.

Hocam senin sorun yaşamamış olman başka insanların da sorun yaşamadığı anlamına gelmiyor. Sana göre mükemmel bir işletim sistemi olabilir Windows 11, hatta beklentilerini karşılayabilir ama burada insanlar karşılaştıkları sıkıntıların bir hayli fazla olduğunu söylüyor ve Windows 11 çıkalı daha 1 sene bile olmadı, hatırlarsan Windows 10 oturana kadar kaç sene geçti, daha yeni yeni adam olmaya başladı. Windows 11 için şu an erken, isteyen kurabilir tabii ki ama özellikle profesyoneller için tam bir külfettir Windows 11. Olgunlaşması gerek.
Zaten belirttiğim gibi ben memnunum. Yalnız şunu da belirteyim profesyoneller için elbette bir şey diyemem. günlük web-surf ve gaming için yeterli. Ben bundan bahsettim. Mesela benim makro ile de işim yok. O yüzden ben tasarımını, arayüzünü çok beğendim. Cevabınız için teşekkürler ancak şöyle de bir durum var burada veya ülkede kaç kişi profesyonel ki? Çoğu kişi günlük kullanım ve gaming için topluyor bilgisayarı.

Zaten belirttiğim gibi ben memnunum. Yalnız şunu da belirteyim profesyoneller için elbette bir şey diyemem. günlük web-surf ve gaming için yeterli. Ben bundan bahsettim. Mesela benim makro ile de işim yok. O yüzden ben tasarımını, arayüzünü çok beğendim. Cevabınız için teşekkürler ancak şöyle de bir durum var burada veya ülkede kaç kişi profesyonel ki? Çoğu kişi günlük kullanım ve gaming için topluyor bilgisayarı.
Bu arada bahsettiğim Realtek Audio problemi çözülmüş.
Eğer Adobe uygulamalarında da kasmadan çalışabiliyorsa ufak ufak iş tarafında geçilebilir.
Dediğim gibi, sorunlar çözülmeden geçmek mantıksız, ancak sorunlar çözülmeye başlandığında beklemeye gerek yok.
Şu an tek sinir olduğum şey saatin yanında saniyeyi göstermemesi, onu da 3. parti küçük uygulamalar ile çözebiliyoruz. Umarım doğal olarak bu seçenek tekrardan eklenir.

Son düzenleme:
Bu arada bahsettiğim Realtek Audio problemi çözülmüş.
Eğer Adobe uygulamalarında da kasmadan çalışabiliyorsa ufak ufak iş tarafında geçilebilir.
Dediğim gibi, sorunlar çözülmeden geçmek mantıksız, ancak sorunlar çözülmeye başlandığında beklemeye gerek yok.
Haklısınız hocam. Elbette bu işlerle uğraşıp sorun yaşayan kişiler geçmemeli kesinlike, haklısınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı