Windows 10 Pro vs Windows 11

saylo v alvin

Centipat
Orijinal Windows 10 Pro kullanıcısıydım. şu an Windows Update'den direkt Windows 11 devoloper sürümüne yükselttim.
Bugün foruma girdiğimde Türkçe bir ISO dosyası gördüm.
Windows Update'den yükselttiğimiz sürümle bu ISO dosyası arasında bir fark var mıdır? Varsa hangisini kullanmamız daha iyi olur?
Saygılar, iyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
"Bence eğer risk almak istemiyorsanız Windows 10 şu anlık ideal fakat benim gibi takıntılı biriyseniz geçeceğim de bakacağım diye ben şahsen arayüz hızını beğendim şu anlık da hiçbir sorun yaşamadım kim bilir belki ileride yaşarım ama Windows 11'e geçerken resimlerinizi vs önemli dosyalarınızı flash bellek içerisinde depolayın. Unutmayın bu bir risk". Ve ayrıca Windows 11'i doğal Microsoft'un sitesinden indirmek daha mantıklı TPM ayarları kapalı olup bilgisayarın kaldırmıyor olabilir. Az önce yukarıda tırnak işaretleriyle yazdığım bölümde geçmeyip forumda insanların yorumlarını okuyan kişiler için. Sizinle bir alakası yok

Windows 11'in sızan ISO dosyası performans olarak 10'dan önde ancak tam sürüm ağır ve 10'na göre performansı bayağı düşükmüş

Orijinal Windows 10 Pro kullanıcısıydım. şu an Windows Update'den direkt Windows 11 devoloper sürümüne yükselttim.
Bugün foruma girdiğimde Türkçe bir ISO dosyası gördüm.
Windows Update'den yükselttiğimiz sürümle bu ISO dosyası arasında bir fark var mıdır? Varsa hangisini kullanmamız daha iyi olur?
Saygılar, iyi forumlar.
Uppdump olanı diyorsanız hiçbir fark yok. İngilizceye ek olarak olmasını istediğiniz dili; Pro, Home gibi ISO'nun içinde yer almasını istediğiniz versiyonları seçebilir; çıktıktan sonra güncelleştirme geldiyse bunları dahil edebilir ve .NET Framework entegre edebilirsiniz. Seçtiklerinize göre boyutu değişir. Direkt Windows serverdan çeker. Hiçbir fark yoktur.
Diğeri ise yükseltme yoluyla geçemeyenler (anakart/işlemci desteği sorunu olanlar) için ek olarak Windows 10 indirip dosyaları değiştirmekle uğraşmasınlar diye eklenmiştir. Bu yöntemle Windows 11'e geçenler, genel kullanıma açılana kadar güncelleme alabilirler.
Hâlihazırda yükseltmiş olduğunuz versiyondan devam edebilirsiniz.

Geri
Yukarı