Çözüldü Windows 10 Pro'dan Windows 11'e geçince oyunlarda FPS düşüşü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

T R O J A N

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16 GB
SSD veya HDD modeli
1TB
Ekran kartı
AMD RADEON RX 6600 8GB
Anakart
ASUS
İşlemci
AMD RYZEN 5 5500 3.60 GHZ
Arkadaşlar merhaba, dün Windows 10 Pro'dan Windows 11 versiyonuna yükselttim, Forza Horizon 4 oyun içi benhcmark testi açtım bütün değerler Windows 10 Pro'ya göre çok kötü (sadece Forza değil bütün oyunlarda düşük) aşağıya karşılaştırmalı olarak koyacağım. Oyun içindeki, ekran kartındaki ve sistem ayarlarındaki bütün ayarlar aynı hiçbir şeyi değiştirmedim bu neden olur ben daha performanslı çalışır diye bekliyordum nasıl çözebilirim çözemezsem 10 gün sürem varmış geri döneceğim şimdiden teşekkürler.
AMD Radeon RX 6600 8 GB.
AMD Ryzen 5 5500 3.60 GHz.
16 GB RAM.
1TB SSD.
İlk fotoğraf Win10Pro ikinci Win11Pro.

win10pro.jpg

win11 pro.jpg

Çözüm

Ha yok öyle bir şey kullanmıyorum.

Tekrardan merhaba bayağı görüntülenme almış ileride Win10Pro'dan Windows 11 Pro'ya geçmek isteyenler için birkaç günlük oyun ve kullanım testi olarak yazıyorum. Öncelikle @xwLOGAN ağabeyin dediği gibi temiz kurulum ile Windows 11 Pro'yu cihazıma kurdum, bilindiği üzere bir tık uğraştırıcı bir iş bütün BIOS ayarlarını tekrardan yaptım, sürücüleri yükleyip güncelledim, bütün yazılımları tekrardan yükledim ekran kartı ayarları vs. 2 günümü bu işe verdim ve mesai harcadım geleyim.
Düzelenler;
  • GPU ve CPU'nun fazla ısınma sorunu büyük çoğunlukla çözüldü.
  • Windows Update'den direkt olarak yükledikten sonra çıkan küçük yazılımsal takılmalar çözüldü.
Düzelmeyenler ve kötüye gidenler;
  • FPS hala aynı hala düşük.
  • BIOS zamanı arttı (önceden 6.1 sn. şimdi 7.2) --> uygulamaların birçoğunu yüklememe rağmen.
Şimdi ise geleyim asıl sorunum olan FPS düşüklüğüne;
Bilindiği üzere oyunların hiçbiri düşük boyutta değil indirmesi vs bayağı bir zamanımı aldı oyun içindeki ve ekran kartımdaki ayarların hepsini Windows 10 Pro'da ne kullanıyorsam birebir aynısını yaptım ama gel gör ki aman aman büyük bir değişim olmadı hatta neredeyse hiç olmadı diyebilirim.
Bu kadar uğraşmama rağmen PC'de değişen tek şey Windows arayüzünde bilinen değişiklikler onun dışında mesai harcamaya değecek bir olay olmadı, bilerek oyunlarımın çoğunu tekrar indirmedim. Muhtemelen Windows 10 Pro'ya temiz kurulum geri döneceğim herkese iyi sosyaller.

Ha yok öyle bir şey kullanmıyorum.

Tekrardan merhaba bayağı görüntülenme almış ileride Win10Pro'dan Windows 11 Pro'ya geçmek isteyenler için birkaç günlük oyun ve kullanım testi olarak yazıyorum. Öncelikle @xwLOGAN ağabeyin dediği gibi temiz kurulum ile Windows 11 Pro'yu cihazıma kurdum, bilindiği üzere bir tık uğraştırıcı bir iş bütün BIOS ayarlarını tekrardan yaptım, sürücüleri yükleyip güncelledim, bütün yazılımları tekrardan yükledim ekran kartı ayarları vs. 2 günümü bu işe verdim ve mesai harcadım geleyim.
Düzelenler;
  • GPU ve CPU'nun fazla ısınma sorunu büyük çoğunlukla çözüldü.
  • Windows Update'den direkt olarak yükledikten sonra çıkan küçük yazılımsal takılmalar çözüldü.
Düzelmeyenler ve kötüye gidenler;
  • FPS hala aynı hala düşük.
  • BIOS zamanı arttı (önceden 6.1 sn. şimdi 7.2) --> uygulamaların birçoğunu yüklememe rağmen.
Şimdi ise geleyim asıl sorunum olan FPS düşüklüğüne;
Bilindiği üzere oyunların hiçbiri düşük boyutta değil indirmesi vs bayağı bir zamanımı aldı oyun içindeki ve ekran kartımdaki ayarların hepsini Windows 10 Pro'da ne kullanıyorsam birebir aynısını yaptım ama gel gör ki aman aman büyük bir değişim olmadı hatta neredeyse hiç olmadı diyebilirim.
Bu kadar uğraşmama rağmen PC'de değişen tek şey Windows arayüzünde bilinen değişiklikler onun dışında mesai harcamaya değecek bir olay olmadı, bilerek oyunlarımın çoğunu tekrar indirmedim. Muhtemelen Windows 10 Pro'ya temiz kurulum geri döneceğim herkese iyi sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı