Windows 10 Realtek sürücüsü yüklenmiyor

emreaksu

Hectopat
Daha fazla  
Bugün YouTube açıkken sistem takılı kaldı, mouse klavye çalışmadı, restart attım. Bilgisayar açıldığında 5.1 ses sistemini ve öndeki kulaklığı görmüyordu. Sadece HDMI monitörü görüyordu, ses monitörden geliyordu. Forumlardaki yöntemleri denedim ama olmadı. MSI Z 270 Gaming M5 sitesinden tekrar Realtek sürücüsünü kurdum ama program files'ta ve denetim masasında Realtek gözükmüyor. Aygıt yöneticisinde NVIDIA High Definition Audio 3 adet gözüküyor. Bir tanesinde ünlem çıkıyor sürekli. Kaldırıyorum ama geri geliyor. Görselleri atıyorum. Yardımlarınızı bekliyorum. @Recep Baltaş Şimdiden teşekkürler.

Ekran Alıntısı.JPG

Ekran Alıntısı2.JPG

Ekran Alıntısı3.JPG

Donanım kimliğini paylaşır mısınız?

PCI\VEN_8086&DEV_A2F0&SUBSYS_DA781462&REV_00
PCI\VEN_8086&DEV_A2F0&SUBSYS_DA781462
PCI\VEN_8086&DEV_A2F0&CC_040300
PCI\VEN_8086&DEV_A2F0&CC_0403

Ünlem işaretli olanın kimliği.
BIOS'a girip aşağıdaki seçeneği disable yapınca ünlem işaretli olan aygıt yöneticisinde gözükmüyor. Tekrar enable yapınca geri geldi ünlem olan.

Ekran Alıntısı5.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:

Anakartın sitesinde bulunan sürüm yerine bu sürümü kurun.

Kurulum işlemi aşağıdaki rehberdeki gibi:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

BIOS'a girip aşağıdaki seçeneği disable yapınca ünlem işaretli olan aygıt yöneticisinde gözükmüyor. Tekrar enable yapınca geri geldi ünlem olan.

Eki Görüntüle 1130289
Çünkü o aygıtı devre dışı bırakmış oluyorsunuz. Devre dışı bırakınca Windows'ta görünmeyeceğinden ünlem de gitmiş oluyor haliyle.

Uygulama kaldırdan Realtek driverını kaldırayım mı peki? Yoksa videodakileri direkt uygulayım mı? Cevabınız için teşekkür ederim.

Uygulama kaldırdan Realtek driverını kaldırayım mı peki? Yoksa videodakileri diretk uygulayım mı? Cevabınız için teşekkür ederim.

Mümkünse bu rehberdeki gibi veya dediğiniz gibi Program Ekle/Kaldır'dan kaldırın önceki sürücüyü. Sonrasında yeni sürücüyü kurun.

Program kaldırdan kaldırdım, restart yaptım, ünlem işareti olan için aygıt yöneticisinden sürücüyü güncelleştir dedim. Aşağıdaki uyarıyı verdi. Sürücüyü silmeme rağmen nasıl böyle diyor? Program Files ve X86'da Realtek dosyaları gözükmüyor.

Ekran Alıntısı6.JPG

Program kaldırdan kaldırdım, restart yaptım, ünlem işareti olan için aygıt yöneticisinden sürücüyü güncelleştir dedim. Aşağıdaki uyarıyı verdi. Sürücüyü silmeme rağmen nasıl böyle diyor? Program Files ve X86'da Realtek dosyaları gözükmüyor.

Eki Görüntüle 1130723
"Bilgisayarımdaki sürücülere göz at" diyeceksiniz. Rehber videoyu tekrar inceleyin.

Geri
Yukarı