Windows 10 sadece C diskine format atma

erhann_23

Picopat
Daha fazla  
RAM
16 GB
Ekran kartı
Radeon R5 M330 ve Intel HD 520 Graphics
İşlemci
i5 6200U
Selam, USB olmadan nasıl sadece C diskini silicem. Bir tanede E diski var o gitmesin istiyorum sadece C gitsin istiyorum. Iso ile yapma videolarını izledim de seçme falan yok E silinir diye denemeden size sormak istedim. Şimdiden teşekkürler.
Arkadaşlar flash buldum fakat içindeki dosyalara birşey olmaz değil mi? İçinde bişeyler var. Ve nasıl yapacağım.

Son düzenleme:
Hocam e diskini bilgisayarima girip bir isim verin, sonradinda format atarken disk seçme ekranında isim verdiğiniz diske dokunmayın diger diski silin e diskinize bir şey olmaz bu şekilde.

Arkadaşın dediği gibi eğer disk boyutu çok farklı ise oradan anlayabilirsin.Eğer yakın boyutlarda ise bunu anlaman için Windows'u aç, Bilgisayarıma gir, D nin adını Yedek olarak vs. adlandır, USB ile BOOT ettiğinde disk bölümünde sürücü açıklamasına Yedek olarak adlandırılacaktır.

Her bilgisayarda F8 ilemi giriliyor boot menüye? Ve USB'nin içindeki Windows'u kendimi seçecek? Başka dosyalarda var USB'nin içinde.

BOOT menüsüne girmek için, sisteminiz açılırken Örn. F11 Boot Menu der, oradan da anlayabilirsiniz.Eğer sisteminiz açılıyorsa Windows 10'da sisteminizi "Shift"(Üst Karakter) tuşuna basılı tutarak yeniden başlatın.(Yeniden Başlat demeden Shift'e basılı tutun ve mavi ekran çıkana kadar bırakmayın.) Buradan Sorun Gider > Gelişmiş seçenekler > Aygıt Kullan kısmından USB belleği seçin. BOOT edilebilir bir Windows USB belleğiniz ile buradan diskinizi silebilirsiniz.

Kusura bakmayın bir sorum daha var. Şimdi disk ekranında C'ye silemi tıklıcam yoksa biçimlendiremi? Devam etmeden önce hangi diski seçeceğim?
Bazı konularda sadece C'yi biçimlendir E silinmez falan demişler biçimlendire mi yoksa sile mi tıklayacağım anlayamadım.
Ve biçimlendirince ne olur?
Devam et tuşuna basmak için disk seçiliyor. Neyi seçeceğim?

Geri
Yukarı