Windows 10 Samsung 840 Evo SSD Benchmark Sorunu

Gamer7

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Üsküdar / İSTANBUL
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.

Windows 10'a geçtikten sonra SSD testlerinde düşüş yaşıyorum. Acaba herkesin ki böyle mi? Test sonuçlarınızı paylaşabilirseniz sevinirim.

Windows 10 Samsung 250 GB 840 Evo Crystaldiskmark test sonuçları:

Adsız.png

Windows 8.1 Samsung 250 GB 840 Evo Crystaldiskmark test sonuçları:

F460D53110CAF7EE0ED5605FD4B9657D.png

Şimdiden teşekkürler....

Son düzenleyen: Moderatör:
Set OP yaparak OP ayarını uygulayın. Bu sizden 24GB'lık depolama ömrünü götürecek ama SSD'nin ömrünü hatrı sayılır biçimde uzatacaktır. Ve tabii ki bu ömür uzaması size + Performans olarak dönecektir. Eğer Windows 8.1 kullanırken de OP ayarlamadıysanız aradaki Performans farkını ayarlayıp yaptıktan sonra gözle görüp anlayamazsınız, ancak uzun vadede anlarsınız.

Bunlarda benim Windows 10 Magician değerlerim. 7.15TB Write değerine sahibim şuanda. Samsung'un yayınladığı 840 Evo fixini bile yapmadan kullanıyorum.
Ekran Görüntüsü (253).png

Evet önceden de kullanmıyordum bu özelliği. Dediğiniz gibi açtım şu an. Okuma hızı güzel de bu yazma hızında bir sıkıntı var, ama hadi hayırlısı. Belki yeni yazılım güncellemeleriyle düzelir. İlginiz için teşekkürler. :)

Yazma hızında bir sıkıntı yok. Her SSD'nin belli bir büyüklükteki dosyayı yazarken yazma hızı değişir. Büyük parçalarda hızlar düşebilir veya artabilir, bu gayet normaldir.

Yine senin kafanda karşılaştırma oluşsun istersen 120GB modele 410MB'lık Write hızı biçilmişti. Ben 32KB ve üstü dosyalarda bu sınırı aşıp 500MB olarak kullanıyorum.
Ekran Görüntüsü (254).png

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı