Windows 10 Sıfırdan Format Nasıl Atılır?

tonyyy

Centipat
Arkadaşlar bilgisarayımda SSD ve HDD bulanmaktadır. Windows SSD'ye kurulu. Ayarlardan PC'yi sıfırlayacağım zaman sadece SSD'yi sıfırlıyor. Nasıl PC'yi ilk aldığımki sıfır Windows ayarlarına geri döndürebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Rehberden faydalanarak sıfırdan kurulum yapın. Disk biçimlendirme aşamasında tüm diskleri biçimlendirin ve isteğinize göre bölümlere ayırın. İşletim sistemini gene SSD'ye kurarsınız.

SSD'i sıfırlıyorsa Windows sıfırlanıyor demektir, sıfırlamadan önce HDD'i biçimlendirin :) Çok sallamasyon oldu sanırım ama yapılabilir sanki bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisarayımda? O da güzelmiş 😄
SSD'yi sıfırlamadan önce harddiski biçimlendirin eğer istediğiniz buysa. Ardından sistemi sıfırlayın.

Rehberden faydalanarak sıfırdan kurulum yapın. Disk biçimlendirme aşamasında tüm diskleri biçimlendirin ve isteğinize göre bölümlere ayırın. İşletim sistemini gene SSD'ye kurarsınız.

Hocam sistemde orijinal Windows kurulu. Sistemi deneme sürümüne döndürmez değil mi?

Hocam sistemde orijinal Windows kurulu. Sistemi deneme sürümüne döndürmez değil mi?
Elinizde ürün anahtarı varsa ve sistem aktifleştirme uyarısı verirse tekrar kullanırsınız. Şu an kullandığınız Microsoft hesabınızı da format attıktan sonra girmeyi unutmayın. Kurulum aşamasında geçerli bir Microsoft hesabı isteniyor sizden o hesaptan bahsediyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı