Windows 10 sıfırlama zararlı mı?

blacksea7x

Hectopat
Merhabalar, bilgisayar konusunda pek tecrübem yok. Bilgisayarcıya format attırmıştım, birkaç ay önce sıfırlama işlemi yapsam, format atıldığı ilk an gibi olur mu? Zararı var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yoktur ama driverları silmeyin uğraştırsınız sonra.

Sıfırlama ile format atmak farklı şeyler. Bir zararı yok fakat temiz kurulum çok daha faydalı.

Zararı yoktur. Bilgisayarın düzenli periyotlarla fabrika ayarlarına döndürülmesi ve ferahlatılması taraftarıyım.

Teşekkürler yorumlarınız için. BIOS güncellemiş Ti format atıldığın da, sıfırlama işlemi yapıldığın da eski sürümü mü olur? Hangi driverlar silinir?

Teşekkürler yorumlarınız için. BIOS güncellemiş Ti format atıldığın da, sıfırlama işlemi yapıldığın da eski sürümü mü olur? Hangi driverlar silinir?

Her şey ilk haline dönerken bios güncel kalacaktır. İlk olarak windows update ile tüm güncellemeleri yaptıktan sonra eksik ya da eski sürücülerinizi kontrol edip güncelleyebilirsiniz.

Bütün hepsi silinir klavye,mouse çalışmaz ps2 uçlu klavyeyle sıfırlama işlemini tamamlarsınız usb girişleri tam çalışmaz benim başıma geldiğinden söylüyorum.

Geri
Yukarı