Windows 10 sıfırlamada silinen veriler geri getirilebilir mi?

Erennnimo

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaslar bilgisayaramı satacağımdan dolayı format attım. USB olmadığı için Windows'un kendisinden sıfırladım. Sattığım kişi ugraşsa verilerimi geri getirebilir mi?

Format atmamışsın, sıfırlamışsın. Bir USB ile format atmanı öneririm.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Format atmamışsın, sıfırlamışsın. Bir USB ile format atmanı öneririm.

O iş şu an imkansız ama kendisinden sıfırlamada iyi degilmi yani sifirladim driverlar falan kuruluydu tek tum hesaplari ve uygulamalari silmis iste ne kadar sogrudur bu verilerim cuk diye getirilebilie mi?

Aslında verilerin Low Level Format atılmadığı sürece her zaman geri getirilebilir. Çok ileri seviye yöntemlere girebiliyorsa kesinlikle verilerinize erişir. Bilgisayar satmadan önce her zaman Low Level Format yapılmasından yanayım.

Bahsettiğiniz durumda veri kurtarma yazılımları ile geri alınabilir. Alınması zor ya da çok az olsun derseniz HDD kapasiteniz mesela 250GB kullanılabilir alan 220 GB olsun. Bu alanı tamamen film dosyası vb. ile doldurun sonra silin. Yinede işlem görmeyen kısımdan veri kurtarılıp çıkarılabilir. Önemli ya da mahrem veriniz varsa Low Level format tool ile derin format atmalısınız.

Ben sadece Low Level atmasamda olur mu demistim bir de oyun hesaplarıma Google hesaplarıma erişememesini istediğimden format attımda yeterli olur mu yani? Hiçbir hesabıma erisemesin şu an PC ilk geldigi gunki gibi ama.

Low Level Format haricinde gerçekten işinde iyi biri varsa geri getirilemeyecek diye bir kaide yok. Ama daha geri getirilmesi zor diyebilirim. Format sonrası veri getirmek çok kolay bir işlem değildir ama dediğim gibi imkansız da değildir.

Geri
Yukarı