Windows 10 Sistem Araçlarının Çalışmaması

SaviorAngel™

Hectopat
Makaleler
2
Bu sabah bilgisayarı Windows To Go ile başlatmam gerekti, sonra normal sisteme geri girdiğimde Windows 10 uygulamalarının hiçbirisinin çalışmadığını ve ikonlarının olmadığını fark ettim (Takvim, Windows Store, Geri Bildirim Merkezi, Yardım vs.) Ne yapabilirim format dışında?

Çözüm
Cmd üzerinden admin yetkisiyle sfc /scannow ve DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth komutlarını denediniz mi ?
Powershell'i admin olarak başlatıp şu komutu girmeyi deneyin:

Get-AppxPackage -allusers | foreach {Add-AppxPackage -register "$($_.InstallLocation)\appxmanifest.xml" -DisableDevelopmentMode}

Powershell'i admin olarak başlatıp şu komutu girmeyi deneyin:

Get-AppxPackage -allusers | foreach {Add-AppxPackage -register "$($_.InstallLocation)\appxmanifest.xml" -DisableDevelopmentMode}
inanamayabilirsin ama Powershell'ide açamıyorum deneyecektim yoksa o komutu biliyorum
381823

Bu kadar uğraşacağınıza keşke bir format atıp dosyalarınızı da windows.old klasöründen kurtarsaydınız. Eminim daha kısa sürerdi.
bende biliyorum bu gidişle öyle yapıcam gibime geliyor ama bu format=bilgisayarı bozma algısı var bizimkilerde işte yüzyılda bir izin veriyorlar ve ne yazık ki dos(cmd profesörü) komutları ile bilgisayara birşey yapıldığını anlayan bir bilgisayar kurdu babam var
Bu kadar uğraşacağınıza keşke bir format atıp dosyalarınızı da windows.old klasöründen kurtarsaydınız. Eminim daha kısa sürerdi.
ve çok acil yapmam lazım hemen herşeyi kaybettim sistem olarak windows'a ait birtek explorer.exe ve görev yöneticisini açabiliyorum aklınıza ne gelirse yok groove edge vs
çözümü buldum, normalde yeni kullanıcı açmaya izin vermiyordu ama cmd ile yeni oturum açıp dosya tamirine girdim ayarlardan oradanda yeni oturumumun dosyalarını oluşturup eski kullanıcıyı kaldırdım

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı