Windows 10 sistem dosyaları 65.4 GB yer kaplıyor

Cagri01

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlarım ve abilerim, bilgisayarımı alalı neredeyse 7 ay oluyor ve o zamandır gelen güncellemeleri günü gününe yapıyorum. Kısa süre önce depolama bölümünde sistem ve ayrılan bölümünü 70 GB olarak gördüm ve diğer Windows 10 kullanıcılarına sorduğumda bir anormallik olduğunu düşündüm. Technopat'ta açılan konulara baktıktan sonra 'temel sistem bakım ve performans yönergesi' adlı başlıktaki maddelere birebir uymama rağmen çok bir şey değişmedi. Disk temizleme bölümünden sistem dosyalarını ve açılan penceredeki diğer seçenekler bölümündeki sistem geri yükleme ve gölge kopyaları da sildim. Bu kadar şeyi uyguladıktan sonra sistem ve ayrılan kısmı 65.4 GB olabildi sadece. Öneri ve görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

2.png

3.png

Adsız.png

Bilgisayarınızın sistem geri yüklemesini kapatabilirsiniz ama önermem çünkü olası bir çökme durumunda sistem geri yükleme sayesinde dosyalarınıza erişebilirisiniz.
Onun dışında kullanmadığınız programları kaldırabilirisiniz.
Geçici dosyaları kaldırabilirsiniz.
Başka önerebileceğim bir şey yok.

Bilgisayarınızın sistem geri yüklemesini kapatabilirsiniz ama önermem çünkü olası bir çökme durumunda sistem geri yükleme sayesinde dosyalarınıza erişebilirisiniz.
Onun dışında kullanmadığınız programları kaldırabilirisiniz.
Geçici dosyaları kaldırabilirsiniz.
Başka önerebileceğim bir şey yok.
Sistem geri yükleme noktalarının en son kaydedilen hariç sildim, çok fazla yer kaplamıyor artık, asıl sorun ise Windows'un dosyalarının 43 gb görünmesi ama TreeSize uygulamasından baktığımda 22.7 gb görünüyor .

Geri
Yukarı