Windows 10 sistem oyunlarda ekran rengi değişiyor

toomanynights

Kilopat
Makaleler
5
Oyundayken ekran renkleri daha soğuk, daha parlak fakat masaüstüne döndüğümde veya sol üstte çıkan ses seviyesini gösteren şey çıkınca ekranın renkleri sıcaklaşıyor ve parlaklık azalıyor. Bunlar MSI true color programını indirince oldu daha öncesinde yoktu. Şimdi ise programı silsem bile ekranın renk ayarları eski haline gelmiyor. Bu renk değişimini format veya sistem geri yükleme yapmadan nasıl düzeltebilirim?

1608572556120.png

Bu normal hali.

1608572555383.png

Bu da pencere kenarı çıkınca veya ses seviyesini gösteren şey çıkınca hali.
Fotolardan anlaması çok zor ama durum yazdığım gibi.

Oyundayken ekran renkleri daha soğuk, daha parlak fakat masaüstüne döndüğümde veya sol üstte çıkan ses seviyesini gösteren şey çıkınca ekranın renkleri sıcaklaşıyor ve parlaklık azalıyor. Bunlar MSI true color programını indirince oldu daha öncesinde yoktu. Şimdi ise programı silsem bile ekranın renk ayarları eski haline gelmiyor. Bu renk değişimini format veya sistem geri yükleme yapmadan nasıl düzeltebilirim?

Eki Görüntüle 793650

Bu normal hali.

Eki Görüntüle 793651

Bu da pencere kenarı çıkınca veya ses seviyesini gösteren şey çıkınca hali.
Fotolardan anlaması çok zor ama durum yazdığım gibi.
Ayarlardan gece ışığını açmış olabilir misiniz?

O zaman uygulama ile alakalı tekrar indirip ayarlamaları düzeltmeyi deneyin.
Sorun şu ki, uygulamayı kaldırdığımda değiştirdiği ayarlar eski haline gelmiyor. Yani yeniden yüklemem bir şeyi değiştirmiyor.
Ayrıca saydamlık efekti de bozulmuş durumda.
Windows'un kendi format ayarını kullansam bu sorunlar çözülür mü? Veya temiz kurulum yapsam?

Sorun şu ki, uygulamayı kaldırdığımda değiştirdiği ayarlar eski haline gelmiyor. Yani yeniden yüklemem bir şeyi değiştirmiyor.
Ayrıca saydamlık efekti de bozulmuş durumda.
Windows'un kendi format ayarını kullansam bu sorunlar çözülür mü? Veya temiz kurulum yapsam?
Yüksek ihtimalle düzelir.

Sorun çözüldü.
Önce kendi sitesinden True Color 4.0'ın en güncel sürümünü indirdim ve yükledim. Daha sonra MSİ'ın kendi sitesinden bu programın eski sürümünü indirdim ve ilk yüklediğin güncel sürümü silmeden eski sürümü üzerine yüklemeye çalıştım. Sonra bir şey oldu ve programın yaptığı ayarlar sıfırlandı, yani ekran (laptop) kendi orjinal haline döndü. Fakat eski sürümün yükleyicisi hala çalışır durumdaydı. Görev yöneticisinden yükleyiciyi kapanmaya zorladım ve daha önce yüklediğim tüm kurulum .exe dosyalarını sildim. Şu an ekran orjinal renk ayarlarında çalışıyor. Henüz bir sorun ile karşılaşmadım. Başlıktaki renk değişimi sorunu da böylece çözülmüş oldu. Tekrar sıkıntı çıkarsa buraya yazacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı