Windows 10 Sistem ve Sıkıştırılmış Bellek sorunu

Sizin sorununuz ekran kartının sürücüsü ile alakalı. Atikmad.sys AMD (eski adı ATI) ile alakalı. Programlar ve Özelliklerden ekran kartınızın sürücüsünü kaldırın. Ekran kartınız uyumlu ise yeni çıkan Crimson sürücülerini kurun.

[SOLVED] atikmdag.sys Forcing System Process to Use 50% CPU - Tech Support Forum

Bellek kullanımınız normal olabilir. Resimde bir çok programın açık olduğunu görüyorum. Temiz önyükleme yapıp farkı gözlemlemenizi tavsiye ederim.

Son düzenleme:
Sizin sorununuz ekran kartının sürücüsü ile alakalı. Atikmad.sys AMD (eski adı ATI) ile alakalı. Programlar ve Özelliklerden ekran kartınızın sürücüsünü kaldırın. Ekran kartınız uyumlu ise yeni çıkan Crimson sürücülerini kurun.

[SOLVED] atikmdag.sys Forcing System Process to Use 50% CPU - Tech Support Forum

Bellek kullanımınız normal olabilir. Resimde bir çok programın açık olduğunu görüyorum. Temiz önyükleme yapıp farkı gözlemlemenizi tavsiye ederim.

Hocam dediğinizi yapmıştım ama bi daha yapacağım sonucu yazarım, bunun dışında resimdeki pc'yi çalıştırdıktan 7 8 saat sonrasındaki ram kullanımı giderek artıyor 15 gb'a kadar çıkıyor. Ayrıca ilgin için teşekkür ederim.

Önemli değil ne demek. Toplam bellek kullanımına fazla takılmayın kullandığınız programa bellek gerekirse bunu Windows sağlar. Ancak açık programlar bellekten yiyorsa Windows bunların kullandığı belleği istediğiniz programa vermeye kalkarsa o program kapanmak zorunda kalır. O nedenle görev yöneticisinden açık olan programları ve servisleri takip edin. İhtiyacınız olmayanları kapatın. İlk olarak temiz önyükleme yapıp farkı gözlemleyin. Bilgisayarım yaklaşık 2 saattir açık 2.1 GB kullanılıyor. Açık programları kapatırsam bu seviye daha da düşecektir.

upload_2015-12-2_12-49-13.png

upload_2015-12-2_12-52-51.png

Yaklaşık 8 saat kullanım sonrası boşta bellek kullanımı.

upload_2015-12-2_18-55-36.png

Arkadaşlar sorun cozuldu mu? Bende de aynı sorun var ekran kartı driverini sildim mi sorun yok tekrar yukleyince sıkıştırılmış bellek sorunu çıkıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
@AhmetAksoy Bende gtx 970 kullanıyorum ekran kartı Tomb Riders oynarken sıkıştırılmış bellek artıyor 2-3 saat oynadıktan sonra cpu kullanımı çok fazla oluyor. Oyunda fps düşüşü alıyorum. Şuan normal gibi ama oyun oynarken bazen artıyor. Şuan pcde hiçbirşey çalışmıyor.
1.png
2.png
3.png
4.png

Yeni konular

Geri
Yukarı