Windows 10 Sistemin Takılması

BigBadWolf

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bir süredir sistem takılması sorunu yaşıyorum.

İşletim sistemim hızlı açılıyor ama başlangıçta bir 2-3 dakika boyunca çalışan hiçbir işlem yokken biraz kasıyor, kasıyordan kastım disk kullanımı çok yüksek oluyor.

İkinci olarak bazen uykudan uyanınca fare dışında tüm sistem takılıyor başlat menüsü, masaüstü ve klavye komutları yanıt vermiyor sadece fare hareket ediyor. Tabi bu esnada disk kullanımı yine %100 oluyor.

Sebep olabilecek şeyler;

Harddisk Kablosu
Antivirüs Programı
Harddisk'in Kendisi
Başlangıç işlemleri
Sürücüler

Şimdi bir bakalım her şey güncel ve tüm başlangıç işlemleri kapalı bunlar olamaz.

Antivirüs programınıda sildim birşey değişmedi hatta daha fazla kasmaya başladı gibi,

Hdd sağlığı bios'a göre gayet iyi, bazı hdd tarama programlarına göre mükemmel.

Harddisk kablosu bunu öğrenmek için değiştirip denicem bir ara ama bundan ötürü oduğunu sanmıyorum çünkü sistem okuma/yazma işlemi yapmıyorken bile sistem %100'ü görüyor.

Tek çare işletim sistemi hatası gibi, temiz bir kurulum yapıp denemeyi düşünüyorum bu konuda siz neler düşünüyorsunuz merak ettim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle güzel bir antivirus progarmı bul iyi bir tane, eger alabiliorsan yeni bir hard disk ,veya kablo al birde baslat,calıştır msconfig yaz orada baslangıc (startup) yazar oradaki gereksizlerin tikini kaldır.

eger yardım edebıldıysem ne mutlu

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı