Windows 10 Formatın Bir Yerde Takılması

TuRGuTReis67

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Ö.G.G
Bilgisayarim Samsung i5 3 nesil. Format atmaya calisiyorum, (dosya kurulumu icin hazirlaniyor) ya hic baslamiyor ya da bir yerden sonra takiliyor ve cok yavaş. Bu arada SSD'ye atiyorum ve 2 gundur ugrasiyorum. USB bellek uzerinden format atiyorum.
1558969798493-554882417.jpg

Farkli bir usb denemedim ama eski hdd ye atmayi denedim ona atti.Dosya kurulumu dakikalar icin de bitti fakat ssd de 15 dk. Oldu anca %16
SSD diskte sorun olabilir. Tam modeli belirtin lütfen.

Kuruluma başlamadan önce Shift+F10 ile komut penceresinden diskpart'ı çalıştırıp diski tamamen temizlediğinizden emin olun. Eğer bu işlem sırasında da hata veriyorsa diskte sorun olabilir.

Format attigim hdd yi ssd ye klonladigim da ise stebil calismadi ssd de
SSD diskte sorun olabilir. Tam modeli belirtin lütfen.

Kuruluma başlamadan önce Shift+F10 ile komut penceresinden diskpart'ı çalıştırıp diski tamamen temizlediğinizden emin olun. Eğer bu işlem sırasında da hata veriyorsa diskte sorun olabilir.

Diskpart komutuyla bicimlendirdim sorun cikmadi simdi tekrar deneyecegim

Son düzenleme:
Diğer HDD'nin kablosunu çekip SSD'ye o şekilde kurulum yapmayı deneyin.
Dizustu bilgisayar zaten sadece biri takili bu arada ssd de recovery kurtarma bolumu var. (Windows 7 ) malesef geriyukleme yapilmiyor orda da donup kaliyor.
Diğer HDD'nin kablosunu çekip SSD'ye o şekilde kurulum yapmayı deneyin.
Bu arada ssd üzerinde bi kurtarma alanı var 22g lik onla bir alakası olur mu dersiniz ?

Son düzenleme:
Dizustu bilgisayar zaten sadece biri takili bu arada ssd de recovery kurtarma bolumu var. (Windows 7 ) malesef geriyukleme yapilmiyor orda da donup kaliyor.

Bu arada ssd üzerinde bi kurtarma alanı var 22g lik onla bir alakası olur mu dersiniz ?

Tavsiyem ssd'nin bütün bölümlerini silerek formatı atmanız. Biçimlendirme bile değil yani. Windows kurulum kendisi onu formatlayacaktır. Bu HDD meselesi yabancı bir forumda çözüm olmuş o yüzden paylaşmıştım.

Tavsiyem ssd'nin bütün bölümlerini silerek formatı atmanız. Biçimlendirme bile değil yani. Windows kurulum kendisi onu formatlayacaktır. Bu HDD meselesi yabancı bir forumda çözüm olmuş o yüzden paylaşmıştım.
Komut yolu ile butun bolumleri sildim ve duzeldi. Konu kapatilabilir. Sorun çözuldu!

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı