Windows 10 SSD olmasına rağmen yavaş açılıyor

Rugzorimed

Decapat
Yer
İstanbul/Bağcılar
Daha fazla  
PNY 240 GB CS900 adlı SSD'yi kullanıyorum. Sebebini bilmediği bir şekilde her zaman bilgisayarın açma tuşuna bastıktan sonra bilgisayarın açılması en az 30 saniyeyi buluyor. Bunun sebebi nedir? Bir çözüm yolu var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
PNY 240 GB CS900 adlı SSD'yi kullanıyorum. Sebebini bilmediği bir şekilde her zaman bilgisayarın açma tuşuna bastıktan sonra bilgisayarın açılması en az 30 saniyeyi buluyor. Bunun sebebi nedir? Bir çözüm yolu var mıdır?
BIOS ayarları ne durumda? Boot sırasında en başta SSD mi var, fastboot açık mı?

Baslangicta acilan programlari kontrol edin. Acilis suresini uzatabiliyorlar.

SSD kaç yıllık ve SSD'ye bir hız testi yapar mısınız?
3 Aylık SSD. Hız testi yaptığımda değerler gayet normaldi. Windows'un hızlı başlatma seçeneğini aktif hale getirerek açılış süresini yarıya indirdim. Bilgisayarın 15 saniyede açılması ssd için normal mi?

3 aylık SSD. Hız testi yaptığımda değerler gayet normaldi. Windows'un hızlı başlatma seçeneğini aktif hale getirerek açılış süresini yarıya indirdim. Bilgisayarın 15 saniyede açılması SSD için normal mi?

Kesinlikle normal. Bu arada SSD'niz giris seviyesi denilebilir. SATA 2 olarak mi yoksa SATA 3 olarak mi kullaniyorsunuz?

Kesinlikle normal. Bu arada SSD'niz giris seviyesi denilebilir. SATA 2 olarak mi yoksa SATA 3 olarak mi kullaniyorsunuz?
Nereden bakılıyor bilmiyorum ama sanırım SATA 2.

SSD modeli nedir?
Başlangıçta çok program açılıyor olabilir onları görev yöneticisinden kontrol edermisiniz?
Pny 240GB CS900. Tamamdır gorev yöneticisinden kontrol ederim.

Nereden bakılıyor bilmiyorum ama sanırım SATA 2.

SSD SATA 3. anakart SATA 3 destekliyorsa SATA 3 olarak calisiyordur muhtemelen. SATA 2 ise yavas olur SATA 3'e gore.

Yeni konular

Geri
Yukarı