Windows 10 SSD'de çalışmayı bırakıp HDD'de çalışmaya başladı

liluur

Hectopat
Daha fazla  
Windows 10 işletim sisteminde bilgisayarımı kullanıyorum. Bugün Visual Studio 2022 yazılımında kod yazarken bir anda ekranım dondu, yaklaşık 20 saniye sonra mavi ekran verdi. Ardından bilgisayar kendini resetledi fakat şaşırdığım bir nokta oldu. Bilgisayar normalde açıldığından 2 kat daha yavaş açıldı. Bir baktım ki ne göreyim SSD C diski iken E diski olmuş SSD kurmadan önceki dosyalarım geri gelmiş. Şu anda da bilgisayarımda yavaşlık var, sanırım Windows artık HDD'de yani C diskinde. SSD'yi tekrar C diski yapmam için ne yapmam gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10 işletim sisteminde bilgisayarımı kullanıyorum. Bugün Visual Studio 2022 yazılımında kod yazarken bir anda ekranım dondu, yaklaşık 20 saniye sonra mavi ekran verdi. Ardından bilgisayar kendini resetledi fakat şaşırdığım bir nokta oldu. Bilgisayar normalde açıldığından 2 kat daha yavaş açıldı. Bir baktım ki ne göreyim SSD C diski iken e diski olmuş SSD kurmadan önceki dosyalarım geri gelmiş. Şu anda da bilgisayarımda yavaşlık var, sanırım Windows artık HDD'de yani C diskinde. SSD'yi tekrar C diski yapmam için ne yapmam gerekiyor?

BIOS'tan başlangıç diskini SSD olarak değiştirirsen sistem SSD'den başlar.

Geri
Yukarı