Windows 10 standart kullanıcıyı administrator yapma

Enzy

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle ana sorunumun kullanıcıyı users olarak değiştirmekle başladığını düşünüyorum. Boşluğuma geldi ve D: sürücümdeki tüm kullanıcıları kaldırdıktan sonra admin kullanıcıyı user kullanıcı olarak değiştirdim. Daha sonrasında D: sürücümün biçimlendirilmeye hazır bir halde (resimli hali ekte duruyor) NTFS olarak buldum. Harddiskimde benim için önemli olan dosyalarım olduğu için bunları kaybetmekten korkuyorum. Kaybedeceğimi düşünmüyorum çünkü sadece kullanıcı kaldırdım. Nen bu kullanıcıyı tekrar eklemek istediğimde bilgisayarımın ana kullanıcısı administrator olmadığı için herhangi bir sürücü diskine kullanıcı ekleyemiyorum.

1621154567000.png
1621154578387.png
1621154681181.png
1621154705654.png

4-5 yıl önce yönetici hesabı olmayan bilgisayarda Windows Installer'dan shift + F10'a bir komut girerek regedite ulaşmıştım. Oradan "Administrator "kullanıcısını aktif etmiştim. Windows 10'da oluyor mu emin değilim. Bir araştırın isterseniz.

4-5 yıl önce yönetici hesabı olmayan bilgisayarda Windows ınstaller'dan Shift + F10'a bir komut girerek regedite ulaşmıştım. Oradan "administrator "kullanıcısını aktif etmiştim. Windows 10'da oluyor mu emin değilim. Bir araştırın isterseniz.

Dediğiniz şeyi pek anlamadım ancak azıcık bir araştırma ile regeditten administrator aktif etme diye bir yol bulup denedim ancak regeditte bile bir değişiklik yapamıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı