Windows 10 sürücüsü Windows 11'e yüklenirse ne olur?

das kapital

Decapat
Daha fazla  
RAM
16 GB
SSD veya HDD modeli
1 TB
Ekran kartı
Nvdia GeForce GTX 960M
İşlemci
i7 6700HQ
Kullnadığım ürünün seri numarası: 5CD647240X markası HP Pavilion, bilgisayarı sıfırladıktan sonra sürücüeri yüklemek için sitesine girdiğimde sadece Windows 10 için gözüküyor ama ben bilgisayarı Windows 11'e yükselttim. Bu sürücüleri Windows 11 de olan bilgisayara yüklesem sorun yaratır mı?

1675271998777.png

İşlemciniz normalde Windows 11'i destekleyen bir işlemci değil. Driverlar içeriğinde işletim sistemi bağımlılığı varsa sorun teşkil edebilir. Denemeden net bir şey söylemek pek mümkün değil.

İşlemciniz normalde Windows 11'i destekleyen bir işlemci değil. Driverlar içeriğinde işletim sistemi bağımlılığı varsa sorun teşkil edebilir. Denemeden net bir şey söylemek pek mümkün değil.
hocam aslında benim yaşadığm asıl sorun bu değil bilgili birisine beniyorsun bu yüzden sana anlatacağım. şimdi benim pc eskiden windows 10du ve ben usul usul kullanıyordum ve hiçbir sorun yoktu bir gün dedimki gereksiz yere afazla oyun yüklemişim hepsini oynamıyorum oyunları silmek yerine drek format atayım dedim. format attıktan sonra her lol gireceğimde grafik aygıtı başlaılamadı diye hatalar almaya başladım. daha sonra grafik ayarlarında yüksek performanstAN düşük performansa aldım. yani ekran kartını kullanmak yerine işlemcideki grafik kartını kullanıyordu buda fps düşüşüne sepeb oluyordu. daha sonra geforce experince vs. açılmıyordu. internetten baktığım zaman bu soruna insanlar yanlış driver yüklediğin için oluyor diyorlardı bende silip yüklüyodum 2 gün sıkıntı olmadan çalışıp sonra tekrar bozuluyordu. belli bir süre sonrada mavi ekran hatası almaya başladım her gün 1 tane olmak üzere. bu tam lolün şampiyon seçim ekranında yada normal pc kullanıyorken oluyordu oyundayken hiç yaşamadım her gün aldığım mavi ekran hatasının kodu video dxgkrnl fatal error budur hocam. az biraz baktım burdada yanlış driver yükleme işlemi falan diyodu. bende belki çözülür diye windows 11 e yükselttim bu sefer geforce experince bir sorun yaşamıyordum sadece hergün 1 adet bu mavi ekran hatasını almaya devam ediyordum video dxgkrnl fatal error, bazen 3 gün boyunca almadım vs. ddün oyuna tam başlatılacakken grafik aygıtı başlatılamadı hatası aldım ve sinirlenip bilgisayarı sıfırladım(bütün bunlar format attıktan ve hp sitesindeki sürücüleri yüklememeye başaldıktan sonra oldu) şuan kurulum aşamsındayım ama dediği gibi eskiden böyle bir sorun asla yaşamıyordum ve eskiden yapıpta şuan yapmadığım 2-3 farklı şey var birisi sıfırlamak yerine format atmak ikincisi hp sitesinde driverların hepsini yüklememek (bir arkadaş bana hp nin sitesindekileri yüklemene gerek yok dedi onlar eski sürücüler windows otomatik olarak daha iyilerini yükler) 3. windows 11 e yükselltim ama bu sorun windows 10 dada vardı siz ne düşünüyorsunuz. ekstra sorunuz olrsa cevaplabilirim

hocam aslında benim yaşadığm asıl sorun bu değil bilgili birisine beniyorsun bu yüzden sana anlatacağım. şimdi benim pc eskiden windows 10du ve ben usul usul kullanıyordum ve hiçbir sorun yoktu bir gün dedimki gereksiz yere afazla oyun yüklemişim hepsini oynamıyorum oyunları silmek yerine drek format atayım dedim. format attıktan sonra her lol gireceğimde grafik aygıtı başlaılamadı diye hatalar almaya başladım. daha sonra grafik ayarlarında yüksek performanstAN düşük performansa aldım. yani ekran kartını kullanmak yerine işlemcideki grafik kartını kullanıyordu buda fps düşüşüne sepeb oluyordu. daha sonra geforce experince vs. açılmıyordu. internetten baktığım zaman bu soruna insanlar yanlış driver yüklediğin için oluyor diyorlardı bende silip yüklüyodum 2 gün sıkıntı olmadan çalışıp sonra tekrar bozuluyordu. belli bir süre sonrada mavi ekran hatası almaya başladım her gün 1 tane olmak üzere. bu tam lolün şampiyon seçim ekranında yada normal pc kullanıyorken oluyordu oyundayken hiç yaşamadım her gün aldığım mavi ekran hatasının kodu video dxgkrnl fatal error budur hocam. az biraz baktım burdada yanlış driver yükleme işlemi falan diyodu. bende belki çözülür diye windows 11 e yükselttim bu sefer geforce experince bir sorun yaşamıyordum sadece hergün 1 adet bu mavi ekran hatasını almaya devam ediyordum video dxgkrnl fatal error, bazen 3 gün boyunca almadım vs. ddün oyuna tam başlatılacakken grafik aygıtı başlatılamadı hatası aldım ve sinirlenip bilgisayarı sıfırladım(bütün bunlar format attıktan ve hp sitesindeki sürücüleri yüklememeye başaldıktan sonra oldu) şuan kurulum aşamsındayım ama dediği gibi eskiden böyle bir sorun asla yaşamıyordum ve eskiden yapıpta şuan yapmadığım 2-3 farklı şey var birisi sıfırlamak yerine format atmak ikincisi hp sitesinde driverların hepsini yüklememek (bir arkadaş bana hp nin sitesindekileri yüklemene gerek yok dedi onlar eski sürücüler windows otomatik olarak daha iyilerini yükler) 3. windows 11 e yükselltim ama bu sorun windows 10 dada vardı siz ne düşünüyorsunuz. ekstra sorunuz olrsa cevaplabilirim
@576864 @Eray T sizlerde bakabilir msiniz rica etsem?

Hocam aslında benim yaşadığm asıl sorun bu değil bilgili birisine beniyorsun bu yüzden sana anlatacağım. Şimdi benim PC eskiden Windows 10'du ve ben usul usul kullanıyordum ve hiçbir sorun yoktu bir gün dedimki gereksiz yere afazla oyun yüklemişim hepsini oynamıyorum oyunları silmek yerine drek format atayım dedim. Format attıktan sonra her LoL gireceğimde grafik aygıtı başlaılamadı diye hatalar almaya başladım. Daha sonra grafik ayarlarında yüksek performanstAN düşük performansa aldım. Yani ekran kartını kullanmak yerine işlemcideki grafik kartını kullanıyordu bu da FPS düşüşüne sebep oluyordu. Daha sonra GeForce Experience vs. açılmıyordu. İnternetten baktığım zaman bu soruna insanlar yanlış driver yüklediğin için oluyor diyorlardı bende silip yüklüyordum 2 gün sıkıntı olmadan çalışıp sonra tekrar bozuluyordu. Belli bir süre sonra da mavi ekran hatası almaya başladım her gün 1 tane olmak üzere. Bu tam LoL'ün şampiyon seçim ekranında ya da normal PC kullanıyorken oluyordu oyundayken hiç yaşamadım her gün aldığım mavi ekran hatasının kodu VIDEO_DXGKRNL_FATAL_ERROR budur hocam. Az biraz baktım buradada yanlış driver yükleme işlemi falan diyordu. Bende belki çözülür diye Windows 11'e yükselttim bu sefer GeForce Experience bir sorun yaşamıyordum sadece her gün 1 adet bu mavi ekran hatasını almaya devam ediyordum VIDEO_DXGKRNL_FATAL_ERROR, bazen 3 gün boyunca almadım vs. ddün oyuna tam başlatılacakken grafik aygıtı başlatılamadı hatası aldım ve sinirlenip bilgisayarı sıfırladım(bütün bunlar format attıktan ve HP sitesindeki sürücüleri yüklememeye başaldıktan sonra oldu) şu an kurulum aşamsındayım ama dediği gibi eskiden böyle bir sorun asla yaşamıyordum ve eskiden yapıpta şu an yapmadığım 2-3 farklı şey var birisi sıfırlamak yerine format atmak ikincisi HP sitesinde driverların hepsini yüklememek (bir arkadaş bana HP'nin sitesindekileri yüklemene gerek yok dedi onlar eski sürücüler Windows otomatik olarak daha iyilerini yükler) 3. Windows 11'e yükselltim ama bu sorun Windows 10 dada vardı siz ne düşünüyorsunuz. Ekstra sorunuz olrsa cevaplabilirim

Bu yaşadığınız hata durumu ekran kartı belleğinden tutun RAM hatasına kadar her şeyden kaynaklanabilecek bir durum. Sisteminiz Windows 11 için normalde uygun değil. Bu arada denildiği gibi HP sitesindeki driverlar bayağı sorunlu baş ağrıtıcı. Windows'un Update'i ile gelen güncellemeleri yapıp driverları sürücülerin kendi sitesinden indirip güncellemenizde fayda var. Öncelik olarak temiz bir Windows 10 kurulumu gerçekleştirin. Tüm Windows güncelleştirmelerini ve ek güncelleştirmeleri gerçekleştirin. AIDA64 ile stress testi kısmında her bir tiki teker teker ayrı ayrı seçerek 10'ar dakika test gerçekleştirin. Bu arada HWiNFO64 programı sensörler kısmında sıcaklık değerinizi takip edin. Sistemdeki sıcaklık değerleriyle ilgili bir anormallik görünmüyorsa ve AIDA64'te overheat kırmızı olarak göstermiyorsa FurMark ve heaven benchmark testleri gerçekleştirin. Donanımsal bir sorun olup olmadığını en yakın bu şekilde tespit etmeniz mümkün olabilir. Ayrıca güncelleme işlemi yaparken NVIDIA Driver'ını Türkiye sitesinden değil global sitesinden indirin. Türkiye sitesindeki grafik sürücüsü bazen sorun çıkartıyor (aynı kurulum dosyası gibi görünsede hash olarak farklı çıkıyor). Sonrasında chipset güncellemeleriniz ve Intel sürücüleriniz için Intel Support assisstant uygulamasını kurup güncelleştirmeleri yapın. Sorun devam ediyorsa sistem hata günlüğünü incelemeniz gerek.

Bu yaşadığınız hata durumu ekran kartı belleğinden tutun RAM hatasına kadar her şeyden kaynaklanabilecek bir durum. Sisteminiz Windows 11 için normalde uygun değil. Bu arada denildiği gibi HP sitesindeki driverlar bayağı sorunlu baş ağrıtıcı. Windows'un Update'i ile gelen güncellemeleri yapıp driverları sürücülerin kendi sitesinden indirip güncellemenizde fayda var. Öncelik olarak temiz bir Windows 10 kurulumu gerçekleştirin. Tüm Windows güncelleştirmelerini ve ek güncelleştirmeleri gerçekleştirin. AIDA64 ile stress testi kısmında her bir tiki teker teker ayrı ayrı seçerek 10'ar dakika test gerçekleştirin. Bu arada HWiNFO64 programı sensörler kısmında sıcaklık değerinizi takip edin. Sistemdeki sıcaklık değerleriyle ilgili bir anormallik görünmüyorsa ve AIDA64'te overheat kırmızı olarak göstermiyorsa FurMark ve heaven benchmark testleri gerçekleştirin. Donanımsal bir sorun olup olmadığını en yakın bu şekilde tespit etmeniz mümkün olabilir. Ayrıca güncelleme işlemi yaparken NVIDIA Driver'ını Türkiye sitesinden değil global sitesinden indirin. Türkiye sitesindeki grafik sürücüsü bazen sorun çıkartıyor (aynı kurulum dosyası gibi görünsede hash olarak farklı çıkıyor). Sonrasında chipset güncellemeleriniz ve Intel sürücüleriniz için Intel Support assisstant uygulamasını kurup güncelleştirmeleri yapın. Sorun devam ediyorsa sistem hata günlüğünü incelemeniz gerek.
hocam birazdan format yolu ile bilgisayarı windows 10 yapacağım ama anlamadığım bir kısım var. Hp deki driverları yüklemek sıkıntı dediniz şimdi ben realtek ses sürücüsünü vs. yani (ekran kartı ve chipset driverları dışındaki kalan aygıtların driverlarını ) tek tek sitesinden araştırıp en güncelini mi yüklemem gerekiyor? zaten nvida ve intel sürücülerini kendi sitesinden indiriyorum. onlar dışındaki kalan aygıtlar için demek istedim

Hocam birazdan format yolu ile bilgisayarı Windows 10 yapacağım ama anlamadığım bir kısım var. HPdeki driverları yüklemek sıkıntı dediniz şimdi ben Realtek ses sürücüsünü vs. yani (ekran kartı ve chipset driverları dışındaki kalan aygıtların driverlarını ) tek tek sitesinden araştırıp en güncelini mi yüklemem gerekiyor? Zaten NVIDIA ve Intel sürücülerini kendi sitesinden indiriyorum. Onlar dışındaki kalan aygıtlar için demek istedim

Ses sürücülerine uğraşmayın Windows Update bunları sorunsuz sürüme yüklüyor zaten. Ekran kartı ve Intel Support assistant ile gelenleri yüklemeniz yeterli Windows Update sonrası.

Geri
Yukarı