Casper notebooka Lenovo sürücüsü yüklenirse ne olur?

LittleGamer

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Laptopum Windows 10 güncellemesi istedi. Yüklenmedi. Diyor ki Realtek Bluetooth sürücüsü uyumlu değil falan. O yüzden yüklenmiyor. Ben de Google amcada sürücü buldum Lenovo'nun. Onu yükledim. Kurulumunu yaptım. Casper laptopa Lenovo sürücüsü yüklersek ne olur? Yükledikten sonra bir de bilgisayar acayip kastı ve bilgisayarı kapatamıyorum. Bu işlerden anlamıyorum. Yardımcı olur musunuz?

Silmeniz gerekli. Bir Casper'a ne için Lenovo sürücüsü yüklediniz ki?
Bilmiyorum hocam çünkü orijinalini bulamadım. Realtek Bluetooth sürücüsünü nerden güncelini indirebilirimki?
Silmeniz gerekli. Bir Casper'a ne için Lenovo sürücüsü yüklediniz ki?
Ve nasıl silicem? Bilgisayar kapanmıyor giremiyorum hiçbir şeye. Dosya gezginine girip silebildim tüm dosyalarını da ama kurulu olduğu için bence silinmemiştir kökten.

Bilmiyorum hocam çünkü orijinalini bulamadım. Realtek Bluetooth sürücüsünü nerden güncelini indirebilirimki?
Hocam orijinali diye bir şey yok, O Lenovo'a ait sürücü siz kendinize ait olanı bulup yüklemeliydiniz. Eğer pek anlamıyorsanız Driver Booster uygulamasını kullanıp indirebilirdiniz. Geri dönüşü var tabi ki Lenovo sürücüsünü silip bilgisayarı yeniden başlatın driver booster kurarak indirin ya da Casper'in web sitesine girerek kendi bilgisayarınızı bulun ve indirin.

Hocam orijinali diye bir şey yok, O Lenovo'a ait sürücü siz kendinize ait olanı bulup yüklemeliydiniz. Eğer pek anlamıyorsanız Driver Booster uygulamasını kullanıp indirebilirdiniz. Geri dönüşü var tabi ki Lenovo sürücüsünü silip bilgisayarı yeniden başlatın driver booster kurarak indirin ya da Casper'in web sitesine girerek kendi bilgisayarınızı bulun ve indirin.
Tamam hocam saolun :) öyle yapıcaz artık

Ve nasıl silicem? Bilgisayar kapanmıyor giremiyorum hiçbir şeye. Dosya gezginine girip silebildim tüm dosyalarını da ama kurulu olduğu için bence silinmemiştir kökten.
Silmek için şunu yapın :
  1. Windows simgesine sağ tıklayın ve Aygıt Yöneticisi seçeneğine tıklayın.
  2. Ses, video ve oyun denetleyicileri bölümünü genişletin, Realtek(R) Audio aygıtına sağ tıklayın, Cihazı kaldır seçeneğine tıklayın, Bu cihazın sürücü yazılımını sil.
Not: Lenovo olduğundan emin olun Lenovo olanı silin.

Silmek için şunu yapın :
  1. Windows simgesine sağ tıklayın ve Aygıt Yöneticisi seçeneğine tıklayın.
  2. Ses, video ve oyun denetleyicileri bölümünü genişletin, Realtek(R) Audio aygıtına sağ tıklayın, Cihazı kaldır seçeneğine tıklayın, Bu cihazın sürücü yazılımını sil.
İşte hiçbir şeye tıklayamıyorum hele windows simgesine basınca çalışmıyor.

Realtek'in kendi sitesinde sürücüler var, Realtek bazen kendi donanımlarını desteklemeyi bırakıyor bu yüzden Realtek'in sitesinde bulamayabilirsiniz. Ayrıca Windows Update'e güvenebilirsiniz.

Geri
Yukarı