Windows 10 sürüm 2004 kurulmuyor

Resmi sürüm çıkmadan kurmanızı tavsıye etmem. Neden kurdunuz ki deneme sürümünü. Böyle problemelr olacaktır. 5-10 güne resmi sürüm yayınlanacak.

Resmi sürüm çıkmadan kurmanızı tavsıye etmem. Neden kurdunuz ki deneme sürümünü. Böyle problemelr olacaktır. 5-10 güne resmi sürüm yayınlanacak.

Sayın Recep Baltaş'ın paylaştığı sürüm Microsoft'un yayınlayacağı sürümün aynısı değil mi? İndirme makalesini okuyunca öyle sandım.. 🙃

Kurulum ekranında Shift+f10 basıp oraya
Diskpart
List Disk
yazar mısınız?
Birde sisteminizin ısı değerlerini kontrol eder misiniz?

Herkese selamlar. Windows 10 2004 sürümünü Technopat Sosyal'den indirdim. Rufus ile flash belleğe yazdım. Otomatik olarak NTFS olarak formatladı ve Secure Boot'u. Devre dışı bırak şeklinde ufak bir uyarı verdi. 2 parça halinde biçimlendirme yaptı. Fakat kurulum yapamıyorum. CSM modunda Windows'u açarken karşımıza çıkan eski Windows logosu çıkıyor. Ondan sonra da kurulum ekranı geliyor fakat o gelen yerde Windows kurulum dosyası ara göz at gibi seçenekler çıkıyor. Ne yapmak lazım?🙃

Bana kalirsa 2004 surumunu indirmeyin şu an. Microsoft'un kendi web sitesindeki 1909 surumunu Rufus ile flasha yazmaniz daha iyi olur.

Ben aynı ISO ile sorunsuzca Casper C500 bilgisayara UEFI Windows 10 kurabildim. Yine ilk kurulum sırasında açılışta Windows logosu çıktı fakat sizin karşınıza çıkan "Yüklenecek sürücüyü seçin" sorunuyla karşılaşmadım. ISO dosyanız bozuk olabilir, tekrar indirin derim. Çünkü daha önceden aynı hatayı 1703'te yaşamıştım. Çünkü ISO dosyam bozulmuştu.
Bu arada ilk aşamadan sonra kurulum adımları sırasında açılışlarda "Casper" logosu vardı. Sadece ilk boot süresince Windows logosu çıktı, o kadar. Fakat kurulum sorunsuzca UEFI olarak yapıldı.

Recep Baltaş'ın paylaştığı ISO sıkıntılı. Ben de kuramadım, kurulum ekranı bile gelmedi. O kadar çok sorun yaşayan varken inatla o ISO'yu güncellemiyorlar. Uupdump sitesinden son sürüm ISO'yu indirip kurdum, sorun çözüldü. Ama şu an için acele etmeyin derim, özellikle AMD tarafında sürücü sıkıntısı yaşanıyormuş. Bende gayet seri ve stabil çalışıyor ama ses konusunda sıkıntı yaşıyorum, pıt pıt patlama yapıyor şu anda. El mahkum güncelleme bekliyorum bu sorunun giderilmesi için...

Yeni konular

Geri
Yukarı