Windows 10 sürüm 2004 kurulmuyor

Dostum sen ne anlatıyorsun! 2004 sürümü en fazla 10 güne yayınlanacak Update üzerinden. Büyük bir güncelleme bu. Sorun yaşamamak için temiz kurulum ile resmi olarak geldiğinde yapacaksın. Laf kalabalığı yapma bende senin gibi çok bilmişlerden bıktım.
10 gün değil, 4 gün sonra yayınlanacak ve 19041.208 sürümü RTM sürüm. 18363'ten 19041'e geçiş büyük bir geçiştir fakat 19041'in güncellemeleri klasik şekilde yükleniyor. Ayrıca resmi yayınlanacak 2004 sürümü şu anki önizleme sürümleriyle aynı olacak. @Recep Baltaş

Hayır bu güncel sürüm değil. Yani Microsoft'un yayınladığı bir yazılım evet orada sorun yok. Ama geliştiriciler için yayınlanmış bir sürüm. Windows updataye gelmeden asla kurmanızı tavsiye etmem. Resmi sürüm çıkınca tekrar format atmak zorunda kalacaksınız bu arada haberiniz olsun.
RTM sürüm bu. Insider sürüm değil dolayısıyla tekrardan format atıp temiz kurulumla geçmeye gerek yok. Senin 1 hafta sonra indirip yükleyeceğin sürümden bir farkı yok.

Windows 10 2004 uzun zamandır ISO olarak değil, ESD olarak var zaten, sürüm numarası 19041, senin güncelleme ile indireceğin dosya da bu, bunu ISO ile kuranlar zaten güncelleme bile almayacak.
Windows 10 piyasaya sürülmeden öncesinden beridir Insider kullanıyorum, o zamandan beri işler bu şekilde yürüdü, bu şekilde de yürümeye devam edecek.
Recep Bey'in koyduğu sürüm muhtemelen bu ESD dosyasının ISO yapılmış halidir diye düşünüyorum. Ben kendim çevirip kuruyorum güvenlik amacı ile, yüzlerce bilgisayara bu sürümü kurdum bir sıkıntısı yok. Kimsenin burada paylaştığı bir şey ile kullanıcıyı mağdur etme çabası yok, MS üzerinden FTP çekebileceğiniz yüzlerce link var, güvenmiyorsanız oradan da indirebilirsiniz.
@Recep Baltaş imajların SHA değerlerini de koyarsanız, dosyayı bozulmalı/bozulmasız indirdiğimizi anlayabiliriz :)
7z üzerinden bakmak mümkün.
10 gün değil, 4 gün sonra yayınlanacak ve 19041.208 sürümü RTM sürüm. 18363'ten 19041'e geçiş büyük bir geçiştir fakat 19041'in güncellemeleri klasik şekilde yükleniyor. Ayrıca resmi yayınlanacak 2004 sürümü şu anki önizleme sürümleriyle aynı olacak. @Recep Baltaş
Bugünün son sürümü 19041.264 bu arada.

Son düzenleme:
Dostum resmi olarak Update üzerinden gelmediği sürece yüklemem. Dediğin gibi olsaydı Update üzerinden verilerdi zaten.
Öyle değil işte. Mesela Windows 7'nin RTM sürüm olan 6.1.7600.16385 13 Temmuz 2009'da derlendi ve 22 Temmuz 2009'da RTM olarak kabul edilip OEM'lere dağıtıldı. Fakat çıkış tarihi 22 Ekim 2009, yani tam 3 ay sonrası. Windows sürümlerinin RTM tarihleri ile genel çıkış tarihleri son en az 20 yıldır farklı. Bunu isterseniz araştırın. Madem 22 Ekim 2009'da çıktı, o zaman neden yine 13 Temmuz 2009'da derlenen 6.1.7600.16385 sürümü çıktı da daha sonraki bir Build çıkarılmadı? İşte burada senin yanıldığın anlaşılıyor.

Öyle değil işte. Mesela Windows 7'nin RTM sürüm olan 6.1.7600.16385 13 Temmuz 2009'da derlendi ve 22 Temmuz 2009'da RTM olarak kabul edilip OEM'lere dağıtıldı. Fakat çıkış tarihi 22 Ekim 2009, yani tam 3 ay sonrası. Windows sürümlerinin RTM tarihleri ile genel çıkış tarihleri son en az 20 yıldır farklı. Bunu isterseniz araştırın. Madem 22 Ekim 2009'da çıktı, o zaman neden yine 13 Temmuz 2009'da derlenen 6.1.7600.16385 sürümü çıktı da daha sonraki bir Build çıkarılmadı? İşte burada senin yanıldığın anlaşılıyor.

Dostum benim anlatmak istediğimi anladın sanırım ama tekrar söyliyim. Update üzerinden gelecek 2004 sürümünün ham halini USB belleği çekip format atacağım. Ama bunu geliştirici olarak falan yapmak istemiyorum çünkü birkaç yerde okudum Insider hesabı açmak gerekiyormuş falan falan öyle işlerle uğraşmak istemiyorum resmi olarak yayınlanacak olan sürüm olacak mı bu?

Dostum benim anlatmak istediğimi anladın sanırım ama tekrar söyleyeyim. Update üzerinden gelecek 2004 sürümünün ham halini USB belleği çekip format atacağım. Ama bunu geliştirici olarak falan yapmak istemiyorum çünkü birkaç yerde okudum Insider hesabı açmak gerekiyormuş falan falan öyle işlerle uğraşmak istemiyorum resmi olarak yayınlanacak olan sürüm olacak mı bu?
Evet resmi olarak yayınlanacak sürüm bu. Insider hesabına gerek yok, ben Insider olmadan yükledim ve hala kullanıyorum. Sonradan Microsoft hesabımla Insider'a katıldım fakat bilgisayarı Insider programına dahil etmedim. Buna rağmen hala güncelleme almaya devam edebiliyorum. Sıfırdan format atacaksanız direk 2004 kurun. Hem güncelleme resmi olarak çıkınca bir daha kurmakla uğraşmanıza veya format atmanıza gerek kalmaz.

Evet resmi olarak yayınlanacak sürüm bu. Insider hesabına gerek yok, ben Insider olmadan yükledim ve hala kullanıyorum. Sonradan Microsoft hesabımla Insider'a katıldım fakat bilgisayarı Insider programına dahil etmedim. Buna rağmen hala güncelleme almaya devam edebiliyorum. Sıfırdan format atacaksanız direk 2004 kurun. Hem güncelleme resmi olarak çıkınca bir daha kurmakla uğraşmanıza veya format atmanıza gerek kalmaz.
Ama problem olmaz mı. Çünkü resmi olarak çıkmadan kurduğumuz zaman mutlaka bir yerlerde problem olur gibime geliyor

Ama problem olmaz mı. Çünkü resmi olarak çıkmadan kurduğumuz zaman mutlaka bir yerlerde problem olur gibime geliyor.
Sanki resmi olarak çıkmış sürümlerde hiç sorun yaşanmadı :D Resmi olarak çıkan sürümlerde de sorun yaşayanlar vardı. Yani ha resmi olarak çıkmış ha çıkmamış, bir şey fark etmez.

Insider sürümlerinin lisansında zaten Insider diye belirteç çıkıyor. Lisansta Windows 10 Pro Insider Preview yazıyor mesela. Update üzerinden verecekleri güncel bir 2004, şu anki iso ile .84 değil, 264 ve ya üzerinde bir sürüm, hotfix içeriyor olacak zaten. 2004'ü şu an ISO'dan kurup güvenlik güncelleştirmesi almakla aynı şey.

Geri
Yukarı